Göksenin Aktaş


PKK´YA YILLARCA YAPILAN, BUGÜN İSRAİL´E YAPILIYOR!

İsrail´in geçtiğimiz günlerde Filistin´e gerçekleştirdiği saldırı, ülkemizde geniş yankı uyandırdı. Siyasiler yine tepki, kınama, protesto gibi hamlelerle, var olan duruma tepkilerini dile getirdiler. Geçen günlerde Yenikapı Meydanı yine tıklım tıklım dol


İsrail´in geçtiğimiz günlerde Filistin´e gerçekleştirdiği saldırı, ülkemizde geniş yankı uyandırdı. Siyasiler yine tepki, kınama, protesto gibi hamlelerle, var olan duruma tepkilerini dile getirdiler. Geçen günlerde Yenikapı Meydanı yine tıklım tıklım dolarak, siyasilerin öncülüğünde büyük bir mitinge sahne oldu.
 
Kendimi bildim bileli zalim İsrail, Filistin üzerindeki hegemonyasını sürdürüyor. Peki bu zamana kadar bir tanesi de çıkıp, "İsrail´in anladığı dil GÜÇTÜR! Bu saatten sonra KANA KAN, GÖZE GÖZ, DİŞE DİŞ!" diyerek atağa kalktı mı? Yok. Peki bu zamana kadar bir tanesi çıkıp, İsrail´le olan tüm sözleşmeler iptal edilecek ya da dondurulacak ya da geri çekilecek dedi mi? Yok. Peki, ´Artık İsrail ürünlerini ilelebet kullanmayı düşünmüyoruz, ülke olarak da protesto ediyoruz´ diyen oldu mu? Yook. Eee, o zaman? Bizim amacımız ne? Neyin derdindeyiz? 1.7 Milyar müslümanlar olarak nasıl oluyor da bu derece uykuda ve ruhsuz bir halde hayatımızı sürdürmeye devam edebiliyoruz!
 
Miting ve protestodan öte hareket etmemiz lazım artık. Elde bayraklar, dilde sloganlar; ´Katil İsrail´ falan filan... Geçelim artık bunları, aşalım bunu. Yıllarca PKK´ya bu şekilde yapıldı  İşte; ´Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez´, ´Kahrolsun PKK´ gibi sloganlarla protestolar, yürüyüşler yapıldı. Elbette Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez, Tabiiki Kahrolsun PKK. Maksadım bu kelamları küçük görmek değil, ammavelakin bir şey defalarca ve çözümü olmamasına rağmen yapılmaya devam ediliyorsa, bu zamanla klişe halini alıyor ne yazık ki vee samimiyetini ve ciddiyetini kaybediyor.
 
Söylemek ve vurgulamak istediğim de tam olarak bu işte. PKK karşı yıllarca nasıl hareket edildi, neler yapıldı, nasıl davranıldı hepimiz çok iyi biliyoruz. Son 2 yıldır devletin, PKK´nın üzerinden nasıl silindir gibi geçtiğini hepimiz az çok görüyoruz. İşte kast ettiğim bu! Yıllarca PKK´ya yapılan neyse, bugün İsrail´e de o yapılıyor. Mitingler, protestolar, bayraklar, sloganlar vs. vs. Geçelim bunları artik, aşalım bu katmanı, ilerleyelim. Diplomasi kafasından sıyrılıp, içimizdeki müslüman ruhunu meydana çıkaralım. Demokrasi, siyaset, devlet işleri falan filan. Yaa geçin artık bunları. Bu zamana kadar bunlar oldu da noldu? İsrail, "Vaay bee, ne protesto yaptılar ama? Bu sefer çok korktuk gerçekten" falan mı dedi zannediyoruz? Belki de yarımız falan böyle zannediyor belli ki.
 
İsrail´in anladığı dil güçtür. Gavur´a, Gavur´un anladığı dille muamele edeceksin. İsrail´in anladığı dil nezaket, kibarlık falan filan hiç değil! İsrail´in anladığı dil kaba kuvvettir, saldırıdır, ataktır. Siyasi hayatımızın çıkarları uğruna; Peygamberimiz´in ve tüm İslam Alemi´nin gözbebeği olan Kudüs´ü ve her şeyi kaybetmeye mahkum ve razı olmaya devam etmeyi göze almamalıyız artık. İlerlemeliyiz. 1.7 milyar müslümanlar olarak, bizi ekonomiyle, siyasetle, kredilerle, geçim derdiyle kendilerine esir etmeye çalışan bu alçaklara dünyevi dertlerimizden sıyrıldığımızı veyahut en azından sıyrılmak için mücadele verdiğimizi göstermeliyiz. PKK´ya bugün yapılan ne ise, aynen o muamele üzerine strateji geliştirilmeli.
 
Görmüyor musunuz, bu adamların elindeki ana kaynak belli; Ekonomi, maddiyat. Dolar 4.5´u geçti, Euro 5.5´a dayanıyor. Bu şerefsizlerin bize dayatmaya çalıştığı şey tam olarak bu! Dünyevi kaygılarla uğraşmaya esir olalım ve televizyonun eşliğinde evimizde çekirdeğimiz ve KOLAmızla suya sabuna dokunmayalım! Bu iş bitmeli, bu kafa ve algı yıkılmalı artık! Ülke ve millet olarak; Kendimiz neler yapabiliriz, neler üretebiliriz, birilerinin ekonomisine gebe (bağlı) kalmadan nasıl kendi ayaklarımızın üzerinde durabiliriz? Bunları değiştirmek için mücadele vermediğimiz sürece, üretmeye dayalı bir sanayi ve ekonomi oluşturmadığımız sürece, mitingler sloganlar, protestolar falan filan hepsi boş! İsrail´in de çok da umrunda. Evet hâlâ aynı şeyi savunuyorum...
  • Pazar 7.1 ° / 4.6 ° Bulutlar
  • Pazartesi 8.1 ° / 6.5 ° Bulutlar
  • Salı 8.6 ° / 1.8 ° kırık bulutlar