Adil Yürekli - "Aklıma Gelmişken..."


KUNTZ VE PARİS

Paris İklim Anlaşması’nın içeriğini bilmiyoruz henüz. Millete anlatılmıyor. Kamuoyunda tartışılmıyor. Peki anlaşma kimleri bağlıyor? Halkı. Tüm halkları. O halde? Söz sahibi olması gereken halktır. Temsilcileri de TBMM’dedir. Bu anlaşma şartları ve içeriği ile birlikte Meclis’te açık oturumda tartışılmalıdır.


Halkın yararına olacak bir anlaşma mı, yoksa bizim zararımıza bir anlaşma mı herkes öğrenmeli. Eğer iyi ise zaten bunu yaparlardı. Ama yapmadılar. Cumhurbaşkanı aceleye getirdi. Anlaşmayı imzaladık, imzalayacağız. Peki bunun sonuçlarına kim katlanacak? Halk. O zaman buna onayı da reddi de ancak halk verir. Vermelidir.

Süper ligde Fenerbahçe lider oldu. Beşiktaş bu hafta ilk mağlubiyetini idi. Trabzonspor 2 puan kaybetti. Galatasaray zor da olsa kazandı. Fatih Terim taraftara, “Vardır hocanın bir bildiği" demelerini öğütledi. Halbuki bu Fenerbahçe taraftarının Teknik Direktör Vitor Pereira için sezon başından beri kullandıkları bir slogan, hatta motto idi. Belki de biraz da Fatih Terim in canı çekmiştir. Olabilir. İnsanız hepimiz son kertede. Her türlü duygusu olabilir kişinin. Gıpta etmek, keşke benim de olsa, keşke bana da deseler... gibi gibi. Fatih Terim de bir insan en nihayetinde. Olur böyle şeyler. Sosyal medyada kınamışlar. Yapmayın.

Kuntz A Milli Takımı’nın başına gelmiş. Nereden çıktı bu Kuntz, bilmiyorum. Hamit Altıntop un kararı olabilir. Alman çalıştırıcı, 90 li yıllarda, ilerlemiş yaşına rağmen, genç futbolculara taş çıkartırcasına top oynamıştı Beşiktaş’ta. Herkesi hayran bırakmıştı kendisine. Türkiye ye gelince ona eski takım arkadaşı olan Sergen Yalçın i sormuşlar. Hatırlamaz mı. Hem de çok iyi hatırlıyor. Diyor ki Stefan Kuntz “Tanıdığım en yetenekli futbolculardandı. Bir o kadar da disiplinsizdi...” Tam olarak cümle bu değil Belki. Ama bu minvalde bir şey söyledi yeni hocamız. Sergen Hoca da bozulmuş buna. Yahu adam ne yapsaydı Peki? Konuşmasa mıydı? Duymazdan mı gelseydi? Yahut yalan mı söyleseydi? Doğruyu söylediği için kızıyor Sergen Yalçın. Çünkü hatırlamak istemeyeceği kadar kötü bir futbolculuk kariyeri vardı. Dünyanın en yetenekli adamlarından biriydi sahada. Ama saha dışında ne kadar yapılmayacak iş var, hepsini yapardı. Mehmet Demirkol un da dediği gibi “Yeteneğine ihanet" etti de demedi ki. Sadece disiplinsizdi dedi. Ne ve buna bu kadar bozulacak? Sanki adam olmayan bir şey söyledi!

Ne ise ne canım. Bana ne. Bize ne, kime ne. Nasıl olsa Sergen Hoca gene bildiğini okuyacak. Kuntz da işini yapacak. İnşallah iyi bir iş çıkartır da yeniden toparlar kendisine devredilen enkazı. Hayırlısı olsun.

  • Cumartesi 27.8 ° / 19.3 ° Bulutlar
  • Pazar 26.5 ° / 18.2 ° Dağınık bulutlar
  • Pazartesi 25.2 ° / 18.6 ° Dağınık bulutlar