Hande Yöremen


DIŞ AŞILARIN TOPLAMI SOKAK OLACAK MI?

Açıkçası bu hafta ne izlediğimi bile pek hatırlamıyorum. Geçtiğimiz hafta ufak bir operasyon geçirdim. Biraz dinlenmeli, bol uyumalı, çok müzikli bir hafta geride kaldı benim için..


Hastanede operasyon geçirdiğim gün sağlık çalışanları aşı olmaya başladı. Ben de herkes gibi, ben de tüm dünyadakiler gibi artık dışarı çıkmak istiyorum. Sevgili tetem ile ahdımız var hatta. Mekânların açıldığı hafta Cihangir’deki bütün kafelerde birer kahve içeceğiz.

Biz ne zaman sokağa çıkacağız?

Bu haftam biraz da eski fotoğrafları dosyalamakla geçti. Ah anlatamam okuyucu, ne fotoğraflar ne videolar.. Tiyatrolar, sinemalar, konserler.. Şimdi evde oturmuş o günlere bakıp yeniden sokağa elbet çıkacağız tesellisiyle zamanı geçirmeye çalışıyorum. Aslında hepimizin çok az yorulduğu bir dönem ama herkesin bu sürecin sonunda iyi birer tatile ihtiyacı olacak.

Bu hafta Şeref Bey’in, Hükümsüz’ün yeni bölümlerini izledim. Terapisti tamamladım. Hepsini izleyin, derim.

İkilem | Bir Sebebi Var

İkilem diye bir grup var. Ben de hikâyelerimde ‘Bir Sebebi Var’ adlı şarkılarını kullanıyorum. Pek çok kişi de bu şarkıyı keşfetmiş durumda. Henüz dinlemediyseniz dinleyin mutlaka.

Bu hafta bir de en çok Fedon ve Ferdi Özbeğen şarkıları dinledim. Çok güzel şarkıları var. Biraz efkârlı geçen bir hafta olmuş benim için. Karlı günlerde çok normal bu.

Kadın Cinayetleri | Cins Kırım

Tabii gittikçe büyüyen bir yaramız var: Kadın Cinayetleri.. Okuduğum haberlerin etkisinden ben de pek çokları gibi kurtulamıyorum. Kadınlar, lütfen oğullarınızı iyi yetiştirin ve lütfen birlikte olduğunuz erkekleri de iyi seçmeye çalışın. Elbette kavun değil ki koklayasınız ama en azından artık bitişe geldiyseniz o son buluşmaya gitmeyin. Kızlarınızı da iyi yetiştirin lütfen. Haklarına, kendilerine saygı duymayı öğrensinler. Belki aynı değiliz ama hepimiz eşitiz hak, hukuk, eğitim, sağlık alanlarında.. Bu hafta gündeme gelen #cinskırım etiketine bir bakın, derim.

Bu hafta listeme aldığım ve izleyeceğim dizilerim ve filmlerim var. Önümüzdeki hafta bunlardan mutlaka bahsederim.

Sefirin Kızı | Star TV

Neslihan Atagül, sağlık sorunları sebebiyle Sefirin Kızı’ndan ayrıldı. Yerine Engin Akyürek ile Kara Para Aşk’ta oynayan Tuba Büyüküstün geldi.

Seni Çok Bekledim | Star TV

Özcan Deniz’in yeni dizi filmi ‘Seni Çok Bekledim’ yakında Star TV’de başlayacak. Kimse kusura bakmasın ama romantik maçoyu Özcan Deniz’den başka kimse bu kadar iyi oynayamıyor. Üstelik kimi zaman ara verdiği de oldu ama kimse onun boşluğunu dolduramadı. Genelde böyle tahminlerde bulunmak doğru değildir ama bence en az iki senelik bir dizi başlıyor. İzleyip göreceğiz.

Akrep | Star TV

Bu hafta da peş peşe Star TV dizilerine değinmiş oluyorum ama Akrep’ten bahsetmezsem olmaz. Biraz baktım bu dizi filme. Demet Akbağ’ın artık komediler dışında da oyunculuğunu sergilemesinden pek memnunum ama dizinin hikâyesine bakınca her anı saçma entrikalarla dolu bir dizi filmi izlemek beni inanılmaz sıkıyor. Doğru düzgün senaryo istiyorum ben. Bu arada Perihan’ın neden kızı Ferda’yı terk ettiği bu bölümde ortaya çıkacak. Muhtemelen başka filmlerde izlediğim gibi çıkacak. Ferda bir tecavüz çocuğu olabilir. Sürekli entrika ama arkası yarın tadında seviyorsanız Akrep’i izleyebilirsiniz.

Dış aşılar yeterse bir an önce sokağa çıkmak için değil hafta değil gün saat sayıyorum.

Tıpkı mezun olup maskelerini havaya atan öğrenciler gibi, bir an önce o gün geldiğinde maskelerimizi havaya fırlatmak ümidiyle..

Hande Yöremen

handersondanmasallar@gmail.com

  • Çarşamba 10 ° / 3 ° Parçalı bulutlu
  • Perşembe 12 ° / 3 ° Güneşli
  • Cuma 14 ° / 4 ° Güneşli

İstanbul

03.03.2021

  • İMSAK
  • GÜNEŞ
  • ÖĞLE
  • İKİNDİ
  • AKŞAM
  • YATSI