Kağan Kahraman


#BİZİM MİLLİ ÇOCUKLAR, KEHANET Mİ REHAVET Mİ, ALİ KOÇ'A ÇAĞRI! 

Yakın zamanda "futbol zevkini öldürdünüz" başlıklı yazımda ülkemizde futbolun tadı fazlası ile kaçtığına değinmiştik. Ama milli ara ve gelen galibiyetler tadımızı yerine getirdi.


Özellikle en önemli ve zor iki rakip Hollanda ve Norveç galibiyetleri, milli takım tarihimizde ilk defa gurup eleme maçlarına bu kadar iddialı girdi. Bu galibiyetler hem futboldan soğumuş hem de yaklaşık bir yıldır süren pandemi ile bunalan vatandaşlarımıza ziyadesiyle iyi geldi.

Bu iki galibiyetin tesadüf olmadığını takımın saha içerisindeki  performansı ve oyun karakteri gösterdi. Milli formanın bilinci ile oynayan bir takım. Geçmişte yaşanan milli takım skandallarını hatırlayınca ne kadar yol kat ettiğimizi daha iyi anlıyoruz. Yaşanan tatsızlıkları tekrardan dile getirmenin bir manası yok, tarihi hafızamızdan silmek de fayda var.

Başta Şenol hoca ve ekibi olmak üzere bütün milli  futbolculara, sağlık ekibine, malzemecisine ve şoförüne  kadar hepsinin emeklerine sağlık. 

KEHANET Mİ? REHAVET Mİ?

Bu kadar övgüden sonra gelelim Letonya maçına.  Bugüne kadar Letonya ile 5 resmi maçta karşı karşıya gelen milli takım, bu mücadelelerden 1 yenilgi ve 4 beraberlikle ayrıldı. Sadece bir kere hazırlık maçında gelip geldik ve aradan 74 yıl geçmiş. Görünüşte kehanet gibi olsa da Hollanda ve Norveç galibiyetlerin den sonra bariz bir şekilde rehavet olduğu aşikar. Aslında bunun ilk sinyalini Hollanda karşısında 3-0 öndeyken arka arkaya yenilen iki gol de vermişti. Neyse ki Burak frikikten attığı gol ile yaşanabilecek hezimetin önüne geçti. Umarım Şenol hoca ve takım bu puan kaybından ders alır ve disiplinli bir şekilde gelecek maçları daha ciddi çıkar.   

ALİ KOÇ'A ÇAĞRI! 

Son olarak Fenerbahçe başkanı sayın Ali Koç’a bir çağrım olacak. Sayın başkan, siz Fenerbahçe'nin başına kulübü yönetmek ve şampiyonluk kazandırmak için büyük ümitlerle geldiniz. Ancak 3 sezonda hala ortada bir başarının olmaması, size olan bu inancın kırılmasına sebep oldu.

Ama asıl mesele sizin spor kulübünü aşan konularda, yaptığınız yazılı açıklamalar ile müdahil olmanız. Özellikle siyasi ve toplumsal konularda. Sayın başkan unutmayın ki 25 milyonu aşkın taraftara sahip olan camianın içerisinden her türlü farklı görüşlere ve inançlara sahip insanları hesap ederek, ona göre kulübü aşmayan konular da açıklama yapmanız  daha faydalı olur. Çünkü yapacağınız açıklamalar Fenerbahçe'ye gönül vermiş milyonlarca insanı hayal kırıklığına uğratabilir. Taraftarın tek beklentisi şampiyonluklar ve istikrarlı bir şekilde gelen başarılar.

Sağlıcakla ve sporla kalın.

srbrstyazr06@gmail.com

  • Pazar 14 ° / 8 ° Bulutlu
  • Pazartesi 15 ° / 9 ° Sağanak
  • Salı 16 ° / 11 ° Rüzgarlı

İstanbul

18.04.2021

  • İMSAK
  • GÜNEŞ
  • ÖĞLE
  • İKİNDİ
  • AKŞAM
  • YATSI