Eyüp Bolat


BİZ NE YAŞIYORUZ?

İş yerlerimizi kapattık, işlerimizi erteledik, tüm hayatımızı durdurduk. Çünkü çok hızlı bulaşan ve öldürücü; altını çizerek söylüyorum, öldürücü bir salgın dediler.


Akşam sabah hangi kanalı açarsanız açın, hangi ülkede olduğunun bir kıymeti yok “Sakın sokağa çıkmayın öldürücü bir hastalık var” dediler.

Çin’de, yolda giderken aniden düşen insanların görüntülerini verdiler ve o görüntülerle korkuttular. Yoğun bakımlarda solunum cihazına bağlı yatan insanların görüntülerini ana haberlere çıkardılar, üstelik de bunu devlet kanalları ile yaptılar “böyle olursunuz dışarı çıkmayın” dediler. Her yoğun bakım hastasını paylaşın o zaman. Mesela sigaraya bağlı hastalıktan Kanser olmuş insanların ölmeden evvelki görüntülerini paylaşın belki birkaç genci sigaradan soğutursunuz.

TAMAM KORKTUK!

İyi de arkadaşım, televizyon kanalarında bizlere bas bas bağırıp öldürücü dediğiniz hastalıktan korkup, test yaptırmaya gidenleri, test yapıp toplu taşıma ile evlerine yolladınız; iki gün sonra test sonucu söylediniz. Sonra da diyorsunuz ki; “kimlerle temas ettin?” ne bilsin adam testten dönerken metrobüste kimler vardı? Dalga mı geçiyorsunuz? Adam hastalıktan dolayı hastaneye gidiyor, evine toplu taşıma ile gitmesine müsaade ediyorsunuz, aynı doktorlar televizyonlara çıkıp, "ölürsünüz, dikkat edin, evinizden çıkmayın” diyor. Siz mi kafayı yediniz biz mi yedik?

“Çok bulaşıcı” dediğiniz hastalıktan dolayı pozitif çıkan bir adam karısıyla aynı yatakta yatıyor ama ona bulaşmıyor. Sebep? Duyuyorum ne dediğinizi, “bağışıklık sistemi ile ilgili” diyorsunuz değil mi. Hakikaten aklımızla oynuyorsunuz, normal grip de bağışıklık sistemine göre etkilemez mi insanı?

Bir sürü insan komplo teorileri ile sosyal medyada boy göstermeye çalıştı, dediniz ki “bilime inanın, doktorlar ne diyorsa ona bakın” biz de tamam dedik, adamlar haklı.

20 Ekim 2020 tarihinde ajanslara “Dünya Doktorlar Birliği” diye bir birliğin açıklaması düştü. “Dünyada Tıbbi Bir Salgın Yok” dediler ve Hollandalı bu birliğe bağlı adı Elke De Kerk olan bir doktor; koronavirüsün normal bir grip virüsü olduğunu söyleyerek, bu grip virüsünün A-Listesinde yer almadığını ifade etti. Bu da yetmedi bu birliğe bağlı doktorlar, Hollanda hükümetine dava açacaklarını duyurdu. Yahu DSÖ üyeleri doktor da bunlar değil mi?

Normal zamanlarda bu gibi ciddi bir haberin gündeme bomba gibi düşmesi gerekirken, hiçbir haber bültenine çıkmadı. Neden?

Elon Musk, affedersiniz adam tuvalete gitse haber olan bir adam iken, “Düzmece bir şeyler oluyor, bir günde 4 test yaptırdım ikisi pozitif, ikisi negatif çıktı” diye bir tweet attı, gene haberlere konu olmadı.

İtalyan bir doktorun youtube kanalında, yükleneli 2 saat olmuş bir videosunu izledim, corona virüs yok diyor, ertesi gün girdim aynı videoyu bulamadım; “Kurallara uymadığından kaldırılmıştır” diyor.

Bir alman avukat; adı Dr. Reiner Fuelmich. 26 yıldır Almanya ve California barolarına kayıtlı, Deutsche Bank ve Volkswagen gibi büyük şirketlerin avukatlığını da yapan bir avukat. Ayrıca 20 Temmuz 2020’den beri Alman Corona Araştırma Komitesinin dört üyesinden biri kendisi; çektiği bir videoda aynen şu ifadeleri kullanıyor. “Bugün sahip olduğumuz bilgilerle bu korona krizi, bir korona skandalı olarak yeniden adlandırılmalı, bundan sorumlu olanlar yargılanmalı, ve sivil tazminat davaları açılmalı …” şeklinde devam ediyor. İsteyenlere bu videoları yollayabilirim.

Şimdi merak ettiğim sorular şunlar;

2019 yılında solunum enfeksiyonları nedeni ile Türkiye’de ölen insan sayısı 50 bin iken, 2020 yılında bu sayı kaç?

Korona yasaklarını destekleyici yayınlar her haberde yer bulurken aksini iddia eden bilim adamlarının açıklamaları neden dünya basınında yer etmez?

Bir yıllık haberleri tarayın bakın siz de benim gibi göreceksiniz, Bill Gates ne zaman bir açıklama yapsa, ardından bence açıklamayı DSÖ yapıyor hemen ardından benzer açıklamayı Türkiye’de de Prof. Dr. Mehmet Ceyhan yapıyor. Neden?

Maskeye takmaya bağlı, oksijen yetersizliğinden doğacak sorunların sorumlusu kim olacak? Örneğin bağışıklık sisteminin düşmesi, unutkanlık gibi…

Toplumun, asosyal bir durumun içine girmesinden kaynaklanan sosyolojik sorunların önüne nasıl geçmeyi planlıyorsunuz?

Bütün bu durumları netliğe kavuşturmadan bana aşı ol mu diyorsunuz?

Neden? 

 

bolat.eyp@gmail.com

  • Perşembe 0 ° / 0 ° Yok
  • Cuma 31.4 ° / 23 ° Açık hava
  • Cumartesi 32.1 ° / 23.4 ° Dağınık bulutlar

İstanbul

24.06.2021

  • İMSAK
  • GÜNEŞ
  • ÖĞLE
  • İKİNDİ
  • AKŞAM
  • YATSI