ZEYTİNBURNU'NDA 12. CUMHURİYET KOŞUSU

Zeytinburnu Belediyesi’nin her yıl 29 Ekim’de düzenlediği ve gelenekselleşen Cumhuriyet Koşusu, bu yıl pandemi nedeniyle kısıtlı sayıda katılımcıyla gerçekleşecek.

Zeytinburnu Belediyesi ve Beştelsiz Spor Kulübü tarafından organize edilen '12’inci Uluslararası Zeytinburnu Cumhuriyet Koşusu'nda bu yıl pandemi nedeniyle 500 spor tutkunu ter dökecek. Tüm spor tutkunlarına açık olan yarışmada, dereceye girenler altın ve para ödülü ile mükafatlandırılacak. 

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen koşunun 12’incisi 1 Kasım 2020 Pazar günü saat 09:00’da, Zeytinburnu Belediyesi eski başkanlık binası (Kazlıçeşme tarihi bina) önünden start alacak.

 

Pandemi nedeniyle bu yıl kısıtlı sayıda sporseverle yapılacak koşuya, kayıt yaptırmayan sporcular alınmayacak. Ön kayıtların başladığı 12. Cumhuriyet Koşusu’na, 18 yaşını dolduran herkes katılabilir.

 

KURALLAR

 

Zeytinburnu Cumhuriyet Koşusuna SADECE TC Kimlik Numarası Bulunan Sporcular Katılabilir.

Zeytinburnu Cumhuriyet Koşusuna 65 Yaş Üzeri Sporcular Katılamazlar. Kayıt olmaları halinde Kit teslimatı ve ücret iadesi kesinlikle yapılmayacaktır.

Zeytinburnu Cumhuriyet Koşusu bir koşu organizasyonu olup, kedi, köpek gibi hayvanlar ve bisiklet, motosiklet, paten, ya da herhangi bir başka tekerlekli araçla katılıma izin verilmez. Katılımcıların, organizasyona uygun spor giysilerle gelmeleri gerekmektedir.

12. Cumhuriyet Koşusu ile ilgili tüm ayrıntılar ve kayıt yaptırmak isteyenler   http://zeytinburnucumhuriyetkosusu.com/#anasayfa adresinden ön kayıt yaptırabilir.

 

 

Selvi Sarıtaç - İstanbul Gündemi