YAKUP FINDIK’TAN ‘GÜNDEM DIŞI’ İÇİN ÇÖZÜM ÖNERİSİ

İYİ Parti Ümraniye Grup Başkan Vekili Yakup Fındık da meclis oturumlarında yapılan gündem dışı konuşmalardan şikayetçi oldu.

Yeni yılın ilk meclis oturumlarını tamamlayan Ümraniye Meclisi’nde gündem, ‘gündem dışı konuşmalar’ oldu. Tüm parti gruplarının şikayetçi olduğu bu durumu dile getiren İYİ Parti Meclis Grup Başkan Vekili Yakup Fındık, Meclis Başkanı Mucip Kopuz’a bir ricada bulundu. Fındık, gündem dışı konuşmaların kimler tarafından yapılacağının oturumların öncesinde belirlenmesini ve Meclis Başkanı’nın kontrolünde gerçekleşmesini talep etti. Yakup Fındık, şunları söyledi:

“Gündem dışı konuşmaların komisyon raporları oylandıktan sonra yapılması konusunda ricada bulunmuştuk. Filiz Hanım’a tekrar söylemek istiyorum. Siz nasıl mutlu olmak istiyorsanız orada olabilirsiniz. Aynı şekilde bir temennide daha bulunmak istiyorum. Meclis başkanımızın, önümüzdeki meclis toplantısından önce başkan vekili arkadaşlarımızla bir istişarede bulunarak; gündem dışı konuşmaların kimlerin tarafından yapılacağı konusunda ortak bir mutabakat yapılmasını temenni ediyoruz. Burada kim gündem dışı konuşacaksa, meclis başkanımızın kontrolünde yapılmasını rica ediyoruz. Biz de hazırlıklarımızı ona göre yapıp burada konuşmak istiyoruz. Biz hiç kimsenin ikili ilişkilerle alakalı tartışmalarını, burada dinlemek istemiyoruz. Eğer bu şekilde konuşmak istiyorsanız, toplantı biter, gider karşılıklı konuşursunuz. Burada kimsenin zamanını almanıza gerek yok. Ümraniye ile ilgili bir gündemimiz varsa burada saatlerce dinleyebiliriz”