VOLKSWAGEN ID.4 YOLA ÇIKMAYA HAZIR

Volkswagen'in tamamen elektrikli ve geliştirilebilen yazılıma sahip ilk SUV modeli ID.4, Türkiye’de görücüye çıkıyor.

Volkswagen'in elektrikli araç atılımı ID.3’ün ardından ID.4 ile devam ediyor. ID.4, MEB (modüler elektrik platformu) teknolojisine dayalı olarak üretilecek ikinci model ve markanın ilk tamamen elektrikli SUV’u. Fiyat, performans ve sürdürülebilirliği bir arada sunan ID.4, Çin, ABD ve Avrupa'da üretilip satılacak ve grubun elektrikli araç atılımında stratejik bir kilometre taşı olacak. Volkswagen, 2029 yılına kadar 75 civarında tamamen elektrikli model piyasaya sürmeyi ve bu dönemde yaklaşık 26 milyon elektrikli araç satmayı planlıyor.

 

KASLI VE AKICI DIŞ TASARIM

 

4,58 metre uzunluğundaki ID.4, kuvvetli ve kendinden emin görünümüyle yollara çıkıyor. Tasarımı net, kesintisiz ve güçlü çizgiler taşıyor. Bir SUV'un kaslı yapısıyla, gelişmiş aerodinamiği birleştiriyor. Kompakt ID.3 gibi ID.4'ün tasarım unsurları da mobilitede yeni bir çağın başlangıcını simgeliyor. Araçta radyatör ızgarası bulunmuyor, çünkü elektrikli motorlu araçlarda buna ihtiyaç duyulmuyor. Karakteristik farlar ve farların arasındaki özel ışık imzası, ön tasarımına son derece modern bir hava katıyor.

 

Aracın gövdesi atletik ve kusursuz görünürken, büyük jantlar ID.4'ün güçlü, sportif doğasına dair bir ipucu veriyor. Güçlü omuz çizgisi, araç gövdesine daha fazla ivme kazandırıyor. Dinamik tavan çizgisi ise tüm araç boyunca uzanarak arka tasarıma keskin hatlı bir görünüm kazandırıyor. Tasarım unsurlarındaki sofistike çözümler ağırlığı azaltmaya yardımcı oluyor.

 

Sınırlı sayıda üretilen ve 2020 sona ermeden Avrupa pazarına sunulacak olan elektrikli SUV'un ID.4 1ST ve ID.4 1ST Max versiyonları, dört farklı renk seçeneği ile sunuluyor. “Exterior Style” (Dış Tasarım) paketi ayrıca siyah tavan ve siyah yan ayna yuvaları, gümüş renkli C sütunları ve tavan rayları gibi bir dizi çekici ek özellik sunuyor.

 

 

ID.4'ün teknik verileri

 

ID.4 1ST ve ID.4 1ST Max

Maksimum güç                                150 kW / 204 PS

Maksimum tork                                310 Nm

Şanzıman                             1 vitesli şanzıman

Maksimum hız                                  160 km/s

0-100 km/s                           8,5 sn

Batarya gücü, net                            77 kWh

Menzil                                    520 km'ye kadar

Uzunluk                                             4.584 mm

Genişlik                                             1.852 mm

Yükseklik                              1.612 mm

Aks mesafesi                                    2.766 mm

Sürtünme katsayısı             cd 0,28

Bagaj bölmesi kapasitesi               543 lt (arka koltuklar katlandığında 1.575 lt)