VATAN PARTİSİ ÜMRANİYE İLÇE BAŞKANI BİROL TURSUN: 'DERHAL ÖZÜR DİLESİN'

Vatan Partisi Ümraniye İlçe Başkanı Birol Tursun, İYİ Parti Ümraniye Meclis Grup Başkan Vekili Yakup Fındık’ın mecliste yaptığı konuşmaya cevaben bir açıklama yayınladı.

İYİ Parti Ümraniye Meclis Grup Başkan Vekili  Yakup Fındık’ın 1 Şubat 2021 tarihli belediye meclis toplantısında yaptığı açıklamalara Vatan Partisi’nden cevap geldi. Vatan Partisi Ümraniye İlçe Başkanı Birol Tursun, “Yakup Fındık’ın yaptığı açıklamalar saygı sınırını aşmış ve iftira doludur” dedi. Tursun, açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Vatan Partisi’ne hakaret etmek, iftiralar atmaya kalkışmak, İyi Parti’nin de içinde bulunduğu Biden tayfasının öfke nöbetlerinin çok açık bir tezahürüdür. Demokrasinin kabesi belledikleri ABD’de Joe Biden göreve geldikten sonra başta Vatan Partisi olmak üzere Türkiye’nin milli kuvvetlerine saldırmak, Biden planlarına en güzel hizmet şartı haline gelmiştir. 

Türkiye’nin milli yönelişini durdurmaya gücü yetmeyen ABD, sözde “demokrasi cephesi” bellediği CHP-HDP- İyi Parti birlikteliğini iktidara taşıma planları kurması trajikomik bir haldedir. ABD kendi ülkesindeki düzeni sağlayamazken kaderini Biden ile birleştirenlerin hali de içler acısıdır. Partileri parçalanmakta, bölünmekte,  “Bizleri HDP ile yan yana getiriyorsunuz” feryatları ile kurucuları bir bir dökülmektedir. Yakup Fındık’ın feryadı bu dağılmanın yansımalarıdır.”

“VATAN PARTİSİ HER TÜRLÜ ÇABAYI GÖSTERMEKTEDİR”

“Vatan Partisi, Uygurların Çin Halk Cumhuriyeti’nin bütünlüğü içinde insanca yaşaması, her alanda gelişmesi ve yönetime aktif katılımı için her çabayı göstermektedir. Türkiye’de veya Çin’de yaşayan Uygurların sorunlarını çözmede etkili ve başarılıyız. Bugün Uygur kardeşlerimiz sorunları için ABD yandaşlarına değil, Vatan Partisi’ne gelmektedir. Ancak ABD projelerinde görev alanlar Uygurları IŞİD uzantılı örgütlere, CIA destekli ayrılıkçılara yem etme derdindedir. TBMM’de HDP ile beraber “Uygur zulmü” önergeleri verip, ABD ayrılıkçılarını meclis kürsülerine çıkararak  en büyük kötülüğü yaptıklarının farkında değildirler. Hem IŞİD uzantısı örgütleri destekleyip, hem mecliste HDP/PKK ile aynı planlara dahil olanların milletimizi kandırmak adına geçirdiği “Türk Milliyetçiliği” maskesini Vatan Partisi indirmektedir ve kamuoyuna gerçekleri anlatmaya devam edecektir. 

Aydınlık Gazetesi 21 Ocak 2021, 31 Ocak 2021 ve 8 Şubat 2021 tarihli gazetelerinde; İyi Parti’nin “kefil olarak” meclis kürsülerine çıkardığı isimlerin CIA’ya bağlı Free Asia Radyosu ilişkileri, Türkistan İslam Partisi denen IŞİD bağlantılı terör örgütleri ve bunların uzantısı ayrılıkçıların ABD’ye bağlı Ulusal Demokrasi Vakfı’ndan ( National Endowment for Democracy -NED) aldığı milyon dolarlar vs.. tüm bağlantılar açık açık anlatılmıştır. Yakup Fındık “göz atmak” yerine Aydınlık Gazetesi’ni okursa destek verdikleri Fırat Kalkanı’nda Mehmetçiğimizin katilleri olan IŞİD uzantılarını ve ABD ayrılıkçılarını öğrenebilir.” 

“TÜRK MİLLETİ BU FİTNELERE KANMAZ”

“ABD adına düşman üretme görevlerine soyunan Biden Tayfası ve İyi Parti, Türkiye’nin stratejik ortaklarına saldırarak Suriye’nin kuzeyinde ve Doğu Akdeniz’de ülkemizin yalnızlaştırılması projelerinde de en önde görevlere adaydır. Rusya – Çin -İran – Suriye düşmanlığını üretmek Mavi Vatan’ı ABD emperyalizmine karşı savunmada başarısızlığın senaryolarını kurmaktır. Ne mutlu ki Türk Devleti ve Milleti bu fitnelere kanmayacak ferasete ve devlet aklına sahiptir.

Gladyo operasyonları ile MHP’yi bölen İyi Parti’nin “ülkücü pozları” kendilerini bağlar ancak Vatan Partisi’ne CIA tezgahlarında üretilen iftiralarla saldırmak kimsenin haddine değildir. Gerek 12 Eylül 1980 darbesine giden süreçte, gerek 1990’larda Gladyo’nun tüm kanlı tertipleriyle mücadele etmiş ve ortaya çıkarmış Vatan Partisi, Türk Milleti’ni kana bulayacak kirli elleri milletimize göstererek nice katliamın daha önüne geçmiştir. Ancak bugün de aynı tezgahların içinde olanlar tekrar Türk Milleti’ni kandıramayacaktır.”

“VATANDAŞLARIMIZI VATAN PARTİSİ’NE DAVET EDİYORUZ”

“FETÖ / PKK dostu Biden tayfası çırpınışlarına devam edebilir. Vatan Partisi tüm milli kuvvetlerle “Üreticilerin Milli Hükümeti”nin kurulması için mücadelesine güçlenerek devam etmektedir. İyi Parti’yi destekleyen milliyetçi vatandaşlarımızı da ABD planlarına alet olmamaları için Vatan Partisi’ne davet ediyoruz. 

Son olarak tarihimizde binbir çamur ve iftiradan alnının akıyla çıkmış Vatan Partisi olarak İyi Parti Ümraniye Meclis Grup Başkan Vekili  Yakup Fındık’ı özür dilemeye davet ediyoruz. Dilemediği takdirde hakaret ve iftiraları ile hukuk önünde hesaplaşacağımızı buradan hatırlatıyoruz. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”