ÜMRANİYESPOR’DAN KORONAVİRÜS AÇIKLAMASI

Ümraniyespor’da Bandırmaspor maçı öncesi 14 kişinin COVID-19 testinin pozitif çıkmasının ardından ortaya atılan iddialara Başkan Tarık Aksar bir bildiri ile cevap verdi.

TFF 1. Lig ekiplerinden Ümraniyespor, COVID-19 sıkıntısı yaşıyor. Bandırmaspor maçı öncesinde futbolcu, teknik ekip ve çalışanlardan toplam 14 kişinin testinin pozitif çıkması adeta şok etkisi yaparken, Başkan Tarık Aksar, maçın iptal edilmesi talebinin TFF Başkanı Nihat Özdemir tarafından kabul edilmediğini açıkladı. Tarık Aksar, Nihat Özdemir’in kendisine Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın örneğini gösterdiğini ve maçın iptalinin liglere zarar verebileceğini söylediğini belirtti.

 

Bunun üzerine testi pozitif çıkan 14 kişinin izolasyonlarını sağlayıp altyapıdan 4 oyuncu takviyesi ile maç kadrosunu oluşturan Ümraniyespor, Bandırmaspor’u evinde 2-1 mağlup etmeyi başardı.

 

Başkan Tarık Aksar, pozitif oyuncuların maç karosunda yer aldığı yönündeki iddialara da bir bildiri ile yanıt verdi. Açıklamada “İddia edilenin aksine yeni tip koronavirüs enfekte olan antrenör ve futbolcularımızdan hiçbiri kadroda yer almamış olup, izolasyon süreçleri devam etmektedir” ifadeleri kullanıldı.