Ümraniye’de gençlik söyleşileri devam ediyor

Yazar Yusuf Özkan Özburun, Gençlik Söyleşileri programları kapsamında Ümraniyeli gençlerle bir araya geldi. Gençler, Özburun’un aktardığı bilgileri ilgiyle dinledi.

Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen kültür ve sanat etkinlikleri ocak ayında da ilgiyle takip ediliyor. Söyleşilerden panellere, seminerlerden konferanslara,  konserlerden tiyatro oyunlarına kadar birçok etkinlik, her yaştan Ümraniyeli sanatseverin beğenisine sunuluyor. Bu etkinlikler kapsamında Yazar Yusuf Özkan Özburun gençlerle “Üretken Zekâ, Sıra Dışı Düşünme” adlı bir söyleşi gerçekleştirdi.

Ufuk açıcı bilgiler verdi

Yusuf Özkan Özburun, Cemil Meriç Gençlik Kültür ve Eğitim Merkezi’nde gerçekleşen programda gençlere zekâ ve düşünmeye yönelik ufuk açıcı bilgiler verdi. Programda günümüz insanlarının parça-bütün ilişkisi kuramadıklarına değinilerek; kişilerin maddi yönlerinden çok manevi yönlerini geliştirmelerinin önemine vurgu yapıldı. Özburun, gençlere potansiyellerinin farkına varabilmelerini sağlayabilmek için hikâyeler anlatarak, farkındalık oluşturmaya çalıştı.

Haber Merkezi-İstanbul Gündemi