U19 KIZ MİLLİ TAKIMIMIZ AVRUPA ŞAMPİYONU

CEV 19 Yaş Altı Genç Kızlar Avrupa Voleybol Şampiyonası finalinde Sırbistan’ı 3-2 mağlup eden Ay-Yıldızlılarımız tarihinde ikinci kez şampiyon oldu.

Bosna Hersek ve Hırvatistan’ın ev sahipliğinde düzenlenen 19 Yaş Altı Genç Kızlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda finalde Sırbistan karşısında 2-1 geriye düştüğü mücadelede muhteşem bir geri dönüşe imza atarak karşılaşmadan 3-2’lik galibiyetle ayrılan genç millilerimiz, U19 Gençler Avrupa Şampiyonası tarihinde ikinci kez şampiyonluğa ulaştı.

 

Millilerimizde İpar Kurt 28 sayılık performansıyla karşılaşmanın en skorer oyuncusu olurken; Sude Hacımustafaoğlu 21 sayıyla ona eşlik etti. 19 Yaş Altı Genç Kız Milli Takımımız, bu sonucun ardından 2021 yılında organize edilecek FIVB U20 Kızlar Dünya Şampiyonası’na da doğrudan katılma hakkı elde etti.

 

 

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, finalde Sırbistan’ı 3-2 yenerek şampiyon olan Genç Kız Voleybol Milli Takımı’nı yayımladığı mesajla kutladı.

Bakan Kasapoğlu, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi;

 

“Bosna Hersek ve Hırvatistan’ın ev sahipliğinde düzenlenen 19 Yaş Altı Genç Kızlar Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda finalde Sırbistan’ı mağlup ederek Avrupa şampiyonu olan 19 Yaş Altı Genç Kız Voleybol Milli Takımımızı tebrik ediyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 98. yıl dönümünü kutladığımız bu anlamlı günde kazanılan şampiyonluk bizleri çok gururlandırdı. Milletimize büyük sevinç yaşatan 19 Yaş Altı Genç Kız Voleybol Milli Takımımızı yürekten tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

 

Bakan Kasapoğlu, karşılaşmanın ardından 19 Yaş Altı Genç Kız Milli Takımımızı ve teknik ekibi görüntülü arayarak tebrik etti.