TUZLA’DA DENETİMLERDEN ESNAF DA VATANDAŞ DA MEMNUN

Tuzla Şifa Mahallesi’nde kurulan semt pazarını denetleyen zabıta ekipleri, kurallara uymayan esnaflara 392’şer Türk Lirası para cezası kesti.

İçişleri Bakanlığı'nın 81 il valiliğine gönderdiği 'Covid-19 Denetimleri' konulu genelge kapsamında, tüm Türkiye'de 4 gün sürecek Koronavirüs denetimi yapılacağının açıklamasının ardından Tuzla’da denetimler sıklaştı.

 

Tuzla Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler Şifa Mahallesi’nde kurulan semt pazarında denetimler gerçekleştirdi. Zabıta ekiplerinin uyarılarına rağmen maskesini doğru takmayan esnaflara koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında ‘Belediye Emir ve Yasaklarına’ uyulmaması nedeniyle 392’şer Türk Lirası idari para cezası kesildi.

 

VATANDAŞLAR DENETİMLERDEN MEMNUN

 

Pazara alışveriş yapmak için gelen Hatice Taşçı,”Çok gezmemek için hemen geri döneceğiz. Denetimler iyi ve güzel. Böyle olması güzel” dedi. Pazar esnafı Mustafa Topuz,” Denetimler çok güzel. Sağlığımız için yapılması gerekiyor. Vatandaşa da bize de iyi bunlar. Devamını istiyoruz” dedi.  Bir diğer pazar esnafı ise ”En güzeli oluyor. Herkes maskesini takıyor. Denetimler güzel. Sık sık gelip gidiyorlar. Pazarın her iki başında da zabıta amirleri var” dedi.

 

UYANIK PAZARCI CEZA YEMEMEK İÇİN KİMLİĞİNİ VERMEDİ

 

Denetimler sırasında uyarılara rağmen maskesini doğru takmayan bir esnafa ise Koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında ‘Belediye Emir ve Yasaklarına’ uyulmaması nedeniyle 392’şer Türk Lirası idari para cezası kesildi. Şener Arancı isimli esnaf, Zabıta Ekipleri tarafından ceza yememek için önce kimliğini evde unuttuğunu söyledi. Daha sonra Zabıta Ekipleri’nin polise haber vereceğini söylemesi üzerine bu sefer de ceza kesilmemesi için dil dökmeye başladı. Esnafın tüm çabalarına rağmen ceza yemekten kurtulamadı. Şener Arancı,” Arkada mal düzeltiyoruz. Cezayı yedik. Bir daha dikkat edeceğim” dedi.