Tuzla 'Adım Adım' anlatılıyor

Tuzla Belediyesi yeni bir projeyi daha hayata geçirdi. Tuzla’nın tarihi ve önemli noktalarının tanıtımı için başlatılan “Adım adım Tuzla” projesi yoğun ilgi gördü.

Tuzla Belediyesi’nin Ramazan ayının başında hayata geçirdiği ‘Evden Eve İyilik” projesini sanatçı Aslı Hünel’e anlatan Gönül Elleri Çarşısı Kurucu Gönüllüsü Dr. Fatma Yazıcı, “Belediye Başkanımız en değerli projesini biz kadınlara teslim etti. Bütün gönüllü kadınlarımız olarak kendisine teşekkür ediyoruz. Gönül Elleri Çarşımızın açılışına Emine Erdoğan hanımefendi gelmişti. İnşallah bir kez daha ağırlamak istiyoruz burada. Nereden nereye geldiğimizi görmesini çok istiyoruz” dedi.

“Yardım yapmak insanı mutlu eder, sıkıntılarını unutturur”

Gönül Elleri Çarşısı’nın 13 sene önce kurulduğunu ifade eden Dr. Fatma Yazıcı, “Biz 13 yıldır bu işi yaptığımız için araziye çok hakimiz. Bizi onlar da biliyor biz de kim nerede yaşar biliyoruz. Onlar buraya başvuru yapabilmek için belediyemizin Beyaz Masasına başvuru yapıyorlar. Oradaki dilekçeleri bizlere ulaşıyor. Biz bu dilekçeleri kadınlarımız ile birlikte değerlendiriyoruz. Bazen de bize ihbarlar geliyor. Biz gelen ihbarların hepsi doğru olmuyor. Araştırma yapıyoruz. Ramazan ayı paylaşmak için en güzel aylardan bir tanesidir. Burası da çok güvenilir ve araziye hakim bir müessesedir. Bunun için de birçok organizasyonumuz var. Yardım yapmak insanı mutlu eder, sıkıntılarını unutturur” diye konuştu.

“İyilik yapmak için evden çıkmaya gerek yok”

Evden eve iyilik, komşudan komşuya dayanışma projesini de anlatan Yazıcı, “Evden eve iyilik projesini Ramazan ayı itibariyle uygulamaya aldık. İyilik yapmak için evden çıkmaya hiç gerek yok. Dijital bir sadaka taşı modelidir. İnternet sitesinde, iyilik yapmak isteyen kişiler ilgili yeri tıklıyor yapacağı yardımı seçiyor. Yardım almak isteyen de ilgili yeri tıklayıp talebini yazıyor. Biz yardım almak isteyenle yardım etmek isteyeni arka planda eşleştiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Göksenin Aktaş-İstanbul Gündemi