TÜRKİYE’NİN DÖRT YANINDAN YENİ NESİL SANATÇILAR BEŞİKTAŞ’TA BULUŞUCAK

Beşiktaş Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek olan BASE, 30 üniversiteden 107 yeni mezuna ait 120 yapıtı izleyicilerle buluşturacak. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın da katılacağı sergi 4 gün boyunca ziyaretçilere açık olacak.

Kültür ve sanata her zaman önem veren Beşiktaş Belediyesi önemli bir sergiye ev sahipliği yapacak.  Türkiye’deki ilk kolektif Güzel Sanatlar Fakülteleri yeni mezunlar sergisi BASE, Türkiye genelinde tüm Güzel Sanatlar Fakülteleri resim, heykel, fotoğraf ve video, grafik tasarım, görsel iletişim tasarımı, baskı sanatları, cam ve seramik bölümlerinden yeni mezun öğrencilerin çalışmalarını aynı çatı altında bir araya getiriyor.

BASE’te 4 gün boyunca sürecek serginin yanı sıra sanat dünyasının değerli isimlerini ağırlayan 'BASE Talks' konferans programı ve atölye çalışmaları gerçekleşecek. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da ev sahibi olarak 14 Kasım Perşembe günü saat 11.30’da bir konuşma gerçekleştirecek.  Akaretler Sıraevler’de gerçekleşecek olan sergi 17 Kasım Pazar gününe kadar sanatseverlere açık olacak.