TRANSANATOLİA RALLİSİ GENERAL TİRE SPONSORLUĞUNDA GERÇEKLEŞTİ

Türkiye’nin ilk ve tek dünyanın ise en zorlu yarışlarından biri olan TransAnatolia Rally Raid 2020, Kovid-19 önlemleri çerçevesinde tamamlandı. Bu yıl 10.’su koşulan ralli, Kemerburgaz Kent Ormanı’ndan başlayıp Şile’de son buldu.

Etkinliğin "Resmi Lastik Sponsoru" olan General Tire, yarışmaya katılan ekiplere lastik tedarikinin yanı sıra kurulan servis alanlarında uzman ekibi ile lastik sökme ve takma hizmeti de sundu. Yarışta General Tire ekibini oluşturan pilot Kerim Tar ve co-pilot Onur Sırımoğlu Raid kategorisinde yarışı birincilikle tamamladı.

 

TransAnatolia Rally Raid, Kovid-19 salgın sürecinde bu yılın ilk yarışı olma unvanıyla 15-22 Ağustos 2020 tarihleri arasında gerçekleştirildi. İstanbul Kemerburgaz Kent Ormanı’ndan başlayan ralli; Bolu Abant, Haymana ve Karadağ rotasının ardından aynı şekilde dönüş rotasıyla 2.850 kilometre sonunda İstanbul Şile’de son buldu.

 

Motosiklet, 4×4 arazi, ATV ve SSV kategorilerindeki araçların katılımı ile gerçekleşen ralli, katılımcılara doğa, tarih ve kültür dolu bir ralli deneyimi yaşattı. General Tire’ın “Resmi Lastik Sponsoru" olduğu yarışa 25 motosiklet, 37 4x4 otomobil, 3 SSV ve 5 ATV’den oluşan 70 araç katıldı. İstanbul Şile’de son bulan yarışın finish törenine İBB Spor İstanbul Genel Müdürü Kubilay Kalaycıoğlu, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı Başkanı Dr. Cem Kınay ve TRT Spor Koordinatörü Özgür Buzbaş katıldı.