Şükrü Genç; ‘Zamanımız Azalıyor, Kalıcı Önlemler Şart!’

Rize’de yaşanan sel felaketinin ardından olay yerine tekrar giden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, afetin yaşandığı günden beri Rizelilere desteğini devam ediyor.

Bayramın son günü tekrar sel bölgesine giden Genç, 9 kişinin hayatını kurtaran Sarıyer Belediyesi Fen İşleri çalışanı Salih Zeki Çukur'un evini ziyaret ederek, teşekkür etti. Daha sonra yaralılara geçmiş olsun dileklerinde bulunan Başkan Şükrü Genç, felaketi yaşayan vatandaşlara tekrar geçmiş olsun dileyerek "Üst üste yaşanan felaketler almamız gereken önlemler için zamanın daraldığını gösteriyor" diye konuştu. 

ULAŞIM İÇİN KOMŞU BELEDİYELERLE İŞ BİRLİĞİ YAPILDI

Rize'de devam eden sağanak nedeniyle Ardeşen'e bağlı Tunca Beldesi'nde derelerin su seviyesi yükseldi, tarım arazileri ve yollarda hasar oluştu. Rize'de yaşanan ilk sel felaketi sonrasında afet bölgesine gidip incelemelerde bulunan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, ikinci felaketin ardından da bölgeye gidip yaraları sarmaya devam etti. Başkan Genç önce Kurban Bayramı için ailesini ziyarete gittiği memleketinde 9 kişinin hayatını kurtaran Salih Zeki Çukur'un evine misafir oldu, daha sonra Tunca Beldesi'nde selden büyük zarar gören Dereağzı Sosyal Tesisi'nde incelemelerde bulundu. Ayrıca yaralıları  ziyaret eden Şükrü Genç, ulaşım için komşu belediyelerden iş makinesi desteği de isteyerek çalışmalara devam ediyor.

Göksenin Aktaş – İstanbul Gündemi