SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI

Bağcılar Belediyesi, iki günlük sokağa çıkma yasağında can dostları yalnız bırakmadı. Belediye ekipleri sokak hayvanları için park ve belirlenen noktalara mama bırakıyor. Ayrıca ilçe genelindeki suluklar da dolduruluyor.

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan ve dün akşam saat 21.00’de başlayan hafta sonu sokağa çıkma yasağı Pazartesi sabahı saat 05.00’de sona erecek.

Bu iki gün içinde sokak hayvanlarının besin bulmakta zorlanacağını düşünen Bağcılar Belediyesi, can dostların sıkıntı yaşamaması için çalışmalarını yoğunlaştırdı.

BESLENME NOKTALARINA MAMA VE SU BIRAKILIYOR

Bu amaçla Sağlık İşleri Müdürlüğü personeli, yasağın başlamasıyla birlikte sahipsiz sokak hayvanlarına, kuru mama desteğini artırdı. Kedi ve köpek mamaları 63 parkta kurulu olan mamamatiklere bırakılıyor. Ekipler gelen talepler doğrultusunda belirtilen adreslere de mama bırakıyor.  Sokak hayvanları, beslenme odaklarına bırakılan yiyeceklerden yiyerek gıda ihtiyaçlarını gideriyorlar. Aynı zamanda ilçe genelinde belli noktalarda yer alan su kapları da dolduruluyor. Bu işlemler, araçlı iki ekip tarafından yasağın sürdüğü Cumartesi ve Pazar günü de aralıksız bir şekilde devam edecek.

“ONLARI SEVGİSİZ VE GIDASIZ BIRAKMIYORUZ”

Tük ekiplerin 7 gün boyunca sahada olduğunu belirten Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Koronavirüs salgınından can dostlarımız da çok olumsuz etkileniyor. Bağcılar Belediyesi olarak normal günlerde yaptığımız gibi sokağa çıkma yasağında da sokak hayvanlarını unutmuyor onları beslemeye devam ediyoruz. İyi bir yaşam onların da en tabi hakkı. Onları sevgisiz ve gıdasız bırakmıyoruz” dedi.

Sokak hayvanlarına yönelik bu özel besin programında yaklaşık 200 kilo mama dağıtılması bekleniyor.