Şişli Belediyesi’nden gıda işletmelerine özel eğitim programı 

Bugüne kadar yaklaşık 7 bin esnafa ulaşan Güvenli2023 İstanbul Projesi ile Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’in önderliğinde Şişli’deki tüm yeme içme mekânlarında Covid-19’a karşı duvar örülmesi hedefleniyor.

Kontrollü açılmaların başladığı bugünlerde İstanbul’un merkez ilçesi Şişli, yeme-içme sektörü kapsamında daha güvenilir olmak için farkındalık çalışmalarını hızlandırdı. Güvenilir Ürün Platformu tarafından organize edilen Güvenli2023 İstanbul Programı ile Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’in önderliğinde Şişli’deki lokantaların, kafelerin ve tüm gıda işletmelerinin Covid-19’a karşı duvar örmesine çalışılacak.

BAŞKAN KESKİN: ŞİŞLİ’NİN BÜTÜN KURAL VE KAİDELERE UYDUĞUNU GÖSTERECEĞİZ

Güvenilir Ürün Platformu tarafından başlatılan ve bugüne kadar yaklaşık 7 bin esnafa ulaşan Güvenli2023 İstanbul Programı, Muammer Keskin tarafından özel olarak destekleniyor. Keskin, bu projeye katılan esnafa farkındalık sertifikası verileceğini belirterek, “Biz açılmaların hızlandığı bugünlerde Şişli’nin bütün kural ve kaidelere uyduğunu göstereceğiz. İstanbul’un merkezi Şişli’ye herkesi bekliyoruz. Merak etmeyin, Şişli gerekli  tüm önlemleri alıyor ve alacak.” dedi.

 Eğitim çalışmalarına Güvenilir Ürün Platformu’nun yanı sıra, Aqua Florya AVM ve Bee’o Propolis’de katkıda bulundu. Pandemi etkilerinin tüketici sağlığı açısından azaltılması amacıyla hayata geçirilen Güvenli2023 İstanbul Programı, 23-26 Haziran tarihleri arasında gerçekleştireceği eğitimlerle ürün ve tüketici güvenliğini pekiştirmeye amaçlıyor.

 Ayrıca bu proje ile sosyal mesafeden hijyene, mekânların yeniden tasarımından maskeye her türlü önlemin alınması için farkındalık arttırılması hedefleniyor.

Haber Merkezi / İstanbul Gündemi