MİSAFİRLER TALEPLERİNİ MOBİL UYGULAMA İLE İLETİYOR

Pandemi döneminde otel misafirlerinin temassız ve dijital olarak sunulan hizmetlere ilgisi arttı.  Akka Hotels Yöneticisi Ömer Çakır, müşterilerin neredeyse tüm taleplerini mobil uygulama ile iletmeyi tercih ettiklerini belirtti.

Mobil uygulamaları sayesinde yaz sezonu boyunca müşteri memnuniyeti anlamında olumlu bir geri dönüş aldıklarını belirten AKKA HOTELS Satış ve Pazarlama yönetici Ömer Çakır “Şu anda 14 bin kişi mobil uygulamamızı kullanıyor. Misafirlerimiz, güvenli ve temassız bir tatil imkânı sunduğu için dijital hizmetlerimize büyük ilgi gösteriyor” dedi.

Otellerinde konaklayan misafirlerin, neredeyse bütün taleplerini mobil uygulama aracılığıyla kendilerine ilettiklerini belirten Çakır “Ana restoranımızda rezervasyonla hizmet veriyoruz.  Kafe ve restoranlarımıza QR Kodlar yerleştirdik. Bu kodlar sayesinde misafirlerimizin tüm menülere hızlıca ulaşım sağlıyor. Yaz sezonunda uygulama üzerinden 40 binin üzerinde rezervasyon aldık. Bu anlamda öncü tesislerden biriyiz” dedi.

Seyehat Teknolojileri Uzmanı ve İcibot Pazarlama Müdürü Bahadır Çakar ise pandemi döneminde, sundukları teknoloji hizmetlerine olan ilginin arttığını ve hizmet anlayışındaki zorunlu değişimin turizm sektöründe hizmet verenler için dijital dönüşümü de zorunlu hale getirdiğini vurguladı.