MİLLİ MÜCADELENİN EV SAHİBİ ŞİŞLİ 19 MAYIS’I COŞKU İLE KUTLAYACAK

Şişli Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları için pandemi sürecine uygun dopdolu bir etkinlik programı hazırladı.

Milli Mücadelenin ilk kıvılcımının atıldığı Şişli’de, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı büyük bir coşku ile kutlanacak. Şişli Belediyesi, Covid-19 salgını nedeniyle kutlamaları pandemi sürecine uygun olarak planladı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 102. yıl kutlamaları kapsamında ilk olarak 18 Mayıs Salıgünü ‘Kurtuluşa Giden Yol: İstanbul’dan Anadolu’ya’ konulu panel düzenlenecek. İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Namık Sinan Turan’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilecek panele; İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Emer. Prof.Dr. İlter Turan, İstinye Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Levent Ürer ve Tarihçi Yazar Necdet Sakaoğlu konuşmacı olarak katılacak. Saat 14.00’da başlayacak olan panel, Şişli Belediyesi sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacak.

ŞİŞLİ’DEN ANADOLU’YA: KURTULUŞA İLK ADIM ÖZEL KONSERİ

Şişli Belediyesi’nin 19 Mayıs Çarşamba günkü programı ise yine dopdolu geçecek. İlk olarak saat 10.30’daGüvenç Dağüstün ve piyanist Burçin Büke Şişli Atatürk Evi Müzesi’nde ‘Kurtuluşa Giden Yolda Şişli’den Anadolu’ya konseri gerçekleştirecek. Konser Şişli Belediyesi’nin sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlanacak. Ardından Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, saat 11.30’da Atatürk Evi’nin önünden hareketle bando şenlik takımıyla birlikte Şişli’nin tüm mahallelerini gezecek. Geçit töreninde tüm Şişli sokakları, Şişli Belediyesi’nin 16 Mayıs’a özel bestelettiği ‘Kurtuluşa İlk Adım Marşı’ ile çınlayacak.

 

ŞİŞLİ BELEDİYESİ 19 MAYIS 102. YIL KUTLAMALARI

PROGRAM

 

18 Mayıs Salı

14.00: ‘Kurtuluşa Giden Yol: İstanbul’dan Anadolu’ya’ Paneli

Moderatör: İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Namık Sinan

Konuşmacılar:

İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Emer. Prof. Dr. İlter Turan

İstinye Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Levent Ürer

Tarihçi-Yazar Necdet Sakaoğlu

 

19 Mayıs Çarşamba

10.30 : ‘Kurtuluşa Giden Yolda Şişli’den Anadolu’ya’ Konseri

Solist: Güvenç Dağüstün

Piyanist: Burçin Büke

(Şişli Atatürk Evi Müzesi)

 

11.30: ‘Kurtuluşa Giden Yolda İlk Adım’ Marşı ile Geçit Töreni

(Kortej Başlangıç: Şişli Atatürk Evi Müzesi önünden)