MEVLÜT ÖZTEKİN’İN ESNAF ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

Vatandaşların talep ve önerilerini değerlendirmek üzere Yeşilce Mahallesi'nde esnaf ve mahalle sakinleriyle buluşan Başkan Öztekin mevcut ve yeni dönem projelerini değerlendirdi.

Mahalleye farklı türde 100'den fazla ağaç dikimi yaparak yeşille buluşturduklarını ifade eden Başkan Öztekin, Sakarya ve Bağış sokaklarında yapılan yenileme çalışmalarına da değindi.

Çalışmalar kapsamında yol ve kaldırımlar genişletilerek yeni cep parklar oluşturuldu. Farklı türlerde birçok ağacın dikildiği sokaklarda elektrik hatları da yer altına alındı. Yanı sıra sel baskınlarının önüne geçilmek için yağmur suyu kanalları, daha hızlı internet için de fiber optik kablolar döşendi. Estetik bir görünüm ve güvenlik için de elektrik hatları yer altına alındı. Toplam uzunluğu 380 metre olan alanın 2 bin metrekaresinde mineralli taşlarla kaldırım çalışması yapıldı. Kaldırımlara sığla, şeker, akçaağaç ve çınar ağaçları dikildi. Yollar da yenilenerek 500 ton asfaltla kaplandı.

Ziyaretlerde vatandaşlara içinde kolonya ve maskelerin yer aldığı hijyen paketleri ile yeni yıl seti hediye edildi. Başkan Öztekin'in esnaf ziyaretleri ilçenin tüm mahallelerini kapsayacak şekilde devam edecek.