MEB beklenen açıklamayı yaptı! Yüz binlerce kişi bekliyordu...

Öğretmenlerin il içi ve iller arası yer değiştirme duyurusu MEB tarafından resmen yayımladı. İl içi yer değiştirme için başvurular 8 ila 14 Temmuz tarihleri arasında alınacak. Sonuçlar 16 Temmuz'da açıklanacak.

İl dışı tayinler için ise başvurular 29 Temmuz ila 2 Ağustos tarihleri arasında alınacak. İl dışı ve il içi öğretmen tayinleri ile ilgili konuşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk "Temmuz ayı başından başlayarak, ağustos ayının sonuna kadar bitecek şekilde bunlar planlandı ve isteğe bağlı yer değiştirme işlemlerinin duyurusu da haziran ayı içerisinde yayınlanacak" demişti. İşte merak edilen detaylar..

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin il içi ve iller arası yer değiştirme duyurusunu yayımladı. İl içi yer değiştirme için başvurular 8 ila 14 Temmuz tarihleri arasında alınacak. Sonuçlar 16 Temmuz'da açıklanacak. İl dışı tayinler için ise başvurular 29 Temmuz ila 2 Ağustos tarihleri arasında alınacak.

ÖĞRETMENLER İL İÇİ YER DEĞİŞTİRME DUYURUSU ŞU ŞEKİLDE:

Bakanlığımız resmi eğitim kurumlarında görev yapan kadrolu öğretmenlerin, 2021 yılı il isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri, 17/04/2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda aşağıda belirtilen açıklamalar çerçevesinde yapılacaktır.  HABER MERKEZİ / İSTANBUL GÜNDEMİ