MARMARA DENİZİ’NDE DEV KILIÇ BALIĞI YAKALANDI

Marmara açıklarında yakalanan 3 metre boyundaki devasa kılıç balığı görenleri hayrete düşürdü.

Marmara Denizi açıklarında balığa çıkan balıkçıların ağına uzun zaman sonra dev kılıç balığı takıldı. 3 metre boyundaki kılıç balığı Beylikdüzü Balıkçılar Çarşısı’nda yerini aldı.

 

NORMAL BALIKTAN 3 KAT DAHA BÜYÜK

 

Uzun yıllardan sonra Marmara Denizi’nde kılıç balığı yakalandığını söyleyen Beylikdüzü Balıkçılar Çarşısı esnaflarından Balıkçı Yalçın: ‘Uzun zamandır böyle büyük ve güzel bir kılıç balığı yakalanmamıştı. Bugün çok heyecanlıyız. Tarihi Beylikdüzü Balıkçılar Çarşısı yeniden açıldıktan sonra böyle bir balığı ilk kez gördü. Normal bir balığın neredeyse 3 katı büyüklüğünde’ dedi

 

CUMA GÜNÜNE KADAR SERGİLENECEK

 

Tarihi Beylikdüzü Balıkçılar Çarşısı’nda cuma gününe kadar kılıçbalığının sergileneceğini belirten Balıkçı Yalçın; ‘Dev kılıç balığını görenler adeta şok yaşıyorlar. Böyle büyük bir balığın Marmara Denizi’nde yakalandığını söyleyince şaşırıyorlar. Fotoğraf çektiriyorlar. Kılıç balığını çarşımızda sergiledikten sonra etini satışa sunacağız’ diye konuştu.

 

Balıkçı Yalçın yakalanan dev balığın etini cuma günü satışa çıktıktan sonra, omurgasını ve kılıcını da Türkiye Deniz Canlıları Müzesi’ne armağan edeceklerini söyledi.