Kripto para kullanıcıları dikkat!

Dünya çapında yaklaşık 106 milyon kullanıcıya ulaşan kripto para dünyası siber saldırganların hedefinde. Hackerler, aynı zamanda kullanıcıların kişisel verilerini de tehlikeye atıyor.

Kullanıcıların kripto hesaplarında son derece dikkatli davranması gerektiğinin uyarısını yapan Siberasist Genel Müdürü Serap Günal, saldırganların bir adım önüne geçilmesini sağlayacak 5 tedbir yöntemini paylaşıyor.

Günal’dan kritik uyarılar

Özellikle 2021 yılında veri ihlallerinin ciddi endişe yarattığını dile getiren Günal, “Siber güvenlikle ilgili temel bilgileri öğrenin ya da bir uzmandan destek alın. Çok faktörlü kimlik doğrulama kullanın. Siber suçluların kullanıcı hesaplarına sızıp sızmadığını kontrol etmenin bir yolu olarak ağ izleme araçlarından faydalanılabilir. Bu araçlar şüpheli faaliyetler tespit edildiğinde uyarılar gönderecektir. Kullanıcılar, en uygun kripto para birimini belirlemenin yanı sıra hesaplarını güvende tutmak için de CCSS’ye danışmalıdır. Siber güvenlik çözümüne sahip olun ve güncel sürümünü kullanın” ifadelerini kullandı.

Haber Merkezi-İstanbul Gündemi