İSTANBUL MARATONU YENİ ADIYLA KOŞULACAK

Dünyada iki kıta arasında yapılan tek maraton olma özelliğine sahip İstanbul Maratonu’nun yeni isim sponsoru, düzenlenen tanıtım toplantısıyla açıklandı. Organizasyon, artık N Kolay İstanbul Maratonu adıyla koşulacak.

Ülkemizin en büyük spor organizasyonun N Kolay İstanbul Maratonu adıyla koşulacağını söyleyen SPOR İSTANBUL Genel Müdürü İ. Renay Onur, “Koşucularına sunduğu emsalsiz deneyimle dünya klasmanında her zaman özel bir parkura sahip İstanbul Maratonu’na, mümkün olan en fazla değeri katmayı hedefliyoruz” dedi.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 42. kez ev sahipliği yapmaya hazırlandığı ülkenin en büyük spor etkinliğinde bu yıl yeniliğe gidildi. 8 Kasım Pazar günü gerçekleşecek organizasyonun N Kolay İstanbul Maratonu adıyla koşulacağı, tanıtım toplantısıyla kamuoyuna açıklandı.

 

"HEDEFİMİZ, İSTANBUL MARATONU’NA DEĞER KATMAK"

 

Toplantıda konuşan SPOR İSTANBUL Genel Müdürü Renay Onur, her yıl binlerce yerli ve yabancı profesyonel koşucunun yarıştığı maraton ve yapılan iş birliği hakkında bilgi verdi. Onur, “Ortak payda ve hedefimiz; İstanbul Maratonu’na mümkün olan en fazla değeri katmak. İstanbul Maratonu, koşucularına sunduğu emsalsiz deneyimle dünya klasmanında her zaman özel bir parkura sahip oldu” ifadelerini kullandı.

 

Etkinliğin pandemi nedeniyle sınırlı katılımcı ile yapılacağını anımsatan Onur, “Dünyanın unutmayacağı bir senede, hayatın durmaması gerektiğine inananlar ile beraber koşabilmek için, kendi dünyamıza sanal koşuyu ekledik. N Kolay İstanbul Maratonu Sanal Koşu etaplarının kayıtlarını açtık. 5, 10 ve 15K etaplarında 10 bin koşucu, kendi parkurunda koşacak” dedi.

 

“N KOLAY İSTANBUL MARATONU BİZİ HEYECANLANDIRIYOR”

 

İş birliğiyle ilgili söz alan Aktif Bank Genel Müdürü Serdar Sümer, uzun süredir spora verdikleri desteği, dünyanın en kıymetli koşu organizasyonlarından biri olan İstanbul Maratonu ile devam ettirdiklerini kaydetti. Sümer, “Dijital bankacılık platformumuz N Kolay ile, İstanbul Maratonu’na vereceğimiz uzun vadeli katkıyı eşleştirdik. Artık maratonun adı, ‘N Kolay İstanbul Maratonu’. Bu bizi çok heyecanlandırıyor. Önümüzdeki dönemde SPOR İSTANBUL ile çok güzel işlere imza atacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

 

“YÜKSELİŞ SÜRECEK”

 

İstanbul Maratonu’nun yükselişini yeni isim sponsoru ile sürdüreceğini belirten Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintımar ise “Geçen yıl parkur rekoru kırılmıştı. Geçen yıl kazanan sporcu, aynı zamanda kadınlarda dünya şampiyonasında birincilik elde etti. Dünya Şampiyonu ile aynı parkurda aynı startta başlayıp bitirebileceğiniz spor branşı, maalesef atletizm haricinde yok. İnşallah bu yükseliş, N Kolay ile devam edecek. Türkiye’de yaptığımız en büyük spor organizasyonu, İstanbul Maratonu” şeklinde konuştu.