İSTAÇ GENEL MÜDÜRÜ MUSTAFA CANLI KORONAVİRÜS NEDENİYLE HAYATINI KAYBETTİ

İBB’nin iştirak şirketlerinden olan İSTAÇ’ın Genel Müdürü Mustafa Canlı, bir süredir yakalandığı Covid-19 virüsüne yenik düşerek hayata veda etti.  Canlı'nın vefat haberi camiada şok etkisi yarattı.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İYİ Parti Gümüşhane Belediye Başkan adayı olan Mustafa Canlı, 7 Ağustos 2019 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki İSTAÇ AŞ Genel Müdürü olarak göreve başlamıştı.

 

MUSTAFA CANLI KİMDİR?

 

25 Mayıs 1962 tarihinde Gümüşhane Yukarı Alıçlı Köyü'nde doğdu. İlköğrenimini kendi köyünde, orta ve lise öğrenimini Gümüşhane'de tamamladı.1978 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nü kazandı.

1983 yılında elektrik mühendisi unvanı ile mezun oldu. 1983 yılında Trabzon TEK Kuzeydoğu Anadolu İşletme Grup Müdürlüğü'nde elektrik mühendisi olarak kamu görevine başladı.

 

1989 yılında Gümüşhane TEK Teknik Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Bu görevi 1995 yılına kadar başarıyla sürdürdü.

 

1995 yılında Çorum TEDAŞ Müessese Müdürlüğü görevine atandı. 1999 yılında Belediye Başkan Adayı olabilmek için görevinden istifa etti. Bu görev esnasında yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Çorum Valiliği ve diğer kuruluşlar tarafından birçok kez ödüllendirildi.

 

Çorum Spor Yönetim Kurulu Üyeliği'nin yanı sıra Mali Komisyon Başkanlığı'nı yaptı. TEDAŞ Çorumgücü Spor Kulübü’nü kurarak yönetim kurulu başkanlığını yaptı. Amatör sporun gelişmesinde katkılar sağladı.

 

18 Nisan 1999 yılı seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nden Gümüşhane Belediye Başkanı seçildi. 1999 ile 2014 yılları arasında üç dönem Gümüşhane Belediye Başkanlığı görevini başarı ile sürdürdü.

 

1999-2004 yılları arası Gümüşhanespor Kulüp Başkanlığı görevinde bulundu.

2006 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden ön lisans eğitimini tamamladı.

 

Belediye Başkanlığı görev sürecinde, Karadeniz Belediyeler Birliği’nde uzun süre encümen üyeliği görevinde bulundu ayrıca şehrin ihtiyacı olan atık su arıtma tesisi ve katı atık tesislerinin projelendirilmesini, bitirilmesini ve devreye alınmasını sağladı.

2015 yılında yapılan genel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi’nden 25. Dönem Milletvekili olarak seçildi.

 

 

Selvi Sarıtaç - İstanbul Gündemi