İBB'den Sokaklardan Uzak Kalan Çocuklara Eğlenceli Etkinlik

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), pandemi döneminde okullardan ve sokaklardan uzak kalan çocuklar için gerçekleştirdiği etkinliklere bir yenisini daha ekledi.

Arkadaşlarından, oyun alanlarından uzak kalan çocuklara Temmuz ayında bayram coşkusunun yanında  “Oynaya Oynaya” başlıklı etkinliklerlede, mahallelerine gelen gezici bir kumpanyanın oluşturduğu kortejle sokaklarda dolaşarak gösteri alanına ulaşıyor. Çocukların yanı sıra 7’den 70’e tüm mahallelinin eğlenceli zaman geçirmesini amaçlayan projede sirk sanatları, dans, yer akrobasisi gibi gösteriler teatral bir konsept içinde sergileniyor.

HAFTADA 2 GÜN TOPLAMDA 220 MAHALLEDEKİ ÇOCUKLARA VE AİLELERE ULAŞACAK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığının, öncelikle İstanbul’un gösteri alanlarına uzak bölgelerinde gerçekleştirdiği etkinlikler; haftada iki gün 4 ayrı semtte, toplamda 220 mahalledeki çocuklara ve ailelerine ulaşacak.

12 VE 31 TEMMUZ TARİHLERİ ARASINDA ŞEHRİN HER İKİ YAKASINDA DA GÖSTERİLER DEVAM EDECEK

İstanbulluları bir arada güldürmeyi, neşelendirmeyi amaçlayan mahalle karnavalları, 10-11 Temmuz’da Anadolu Yakası’ndan başladı ve 12-14, 17-18, 26-28 ve 30-31 Temmuz tarihlerinde şehrin her iki yakasında devam edecek.

Etkinlik programı ile ilgili ayrıntıları; @İBB Kültür Sanat  İnstagram, İBB Kültür Sanat Facebook,  ibb_kultur Twitter hesaplarından ve kultursanat.istanbul web sayfasından takip edebilirsiniz.