İBB’DEN ÇIKARILAN İŞÇİLER, İMAMOĞLU’NU UYARDI!

İBB şirketlerindeki işlerinden çıkarıldıklarını söyleyen bir grup, İBB eylül meclisi öncesi eylem yaptı. Basın açıklaması yapan grup, "Belki de İmamoğlu’nun arkasından çevrilen bu işlerden haberi yoktur” dedi.

Pandemi nedeniyle bir süredir Yenikapı'da yapılan meclis toplantısı öncesi “Nerde namus şeref söz veren KILIÇDAROĞLU” yazılı pankartla toplantının yapıldığı Avrasya Gösteri Merkezi önüne “İşimi istiyorum, Her şey çok güzel olmadı” dövizleriyle gelen gurup, basın açıklaması yaptı.  Ankara'ya giderek Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkez binası önünde de eylem yapacaklarını söyledi.

 

Yapılan basın açıklamasında İBB’den haksız yere işten çıkarıldıklarını, gösterilen gerekçelerin izahı olmadığını ve devam eden mahkemelerinin sonunda kazanacaklarını söyleyen işçiler, 16 Milyon İstanbulluya seslenerek, kendilerine kimsenin sahip çıkmadığını belirterek, “Yıllarca hizmet ettiğimiz sevgili İstanbullular bize siz sahip çıkın” dediler.

 

En çok da muhatap bulamamaktan yakınan işçiler, çıkarılma gerekçelerine ise yazılan maddeler nedeniyle tazminatlarını da alamadıklarını, yıllar sürecek mahkemeler sonunda kazandıklarında ise bu tazminatların faiziyle birlikte aslında İstanbulluların cebinden çıkacağını belirten işçiler, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu da uyardı.

 

Daha bugün 2 kadın arkadaşlarının işten çıkarıldığını öğrendiklerini ve çıkarılma nedeni olarak da çoluk çocuk sahibi kişilerin onurunu rencide edici maddeler yazıldığına dikkat çekilen basın açıklamasında, “Belki de İmamoğlu’nun arkasından çevrilen bu işlerden haberi yoktur” diyerek, Ekrem İmamoğlu’nu kendilerini dinlemeye davet ettiler.

 

Selvi Sarıtaç - İstanbul Gündemi