Hüseyin Kızıldaş’tan HDP açıklaması ‘Herkes HDP seçmeninin...”

Türkiye’de erken seçim tartışmaları yaşanırken, partiler arası ittifak da gündemdeki yerini koruyor. CHP Çekmeköy İlçe Başkanı Hüseyin Kızıldaş, HDP ile ilgili önemli ifadeler kullandı.

Yerel ve genel seçimlere yaklaştıkça siyaset arenasında kulisler giderek artıyor. İttifaklardan oy oranlarına kadar birçok konu siyasetin ana gündem maddelerini oluşturuyor.

“Bu oy bana gelirse iyi, sana gelirse kötü!”

Çalışan Gazeteciler Günü kapsamında basın mensuplarıyla bir araya gelen Başkan Hüseyin Kızıldaş, “Bu yıl içerisinde seçim olacağı gözüküyor. Vatandaşımızın yüzde 70’i Kemal Kılıçdaroğlu ne diyecek diye bakıyor. Bir yandan da bizi HDP ile bağlamaya çalışıyorlar. Çözüm sürecinde sınırda mahkemeyi kurdular. Teröristler yurt dışına silahlarıyla gittiler. Madem anlaşıp onları bırakıyorsun, bari silahlarını al. O silahlar bugün sana karşı kullanılıyor. Onların hepsini birlikte yaptılar. Şimdi ise işi bize başka türlü bağlamaya çalışıyorlar. Herkes HDP seçmeninin oyun almak ister. Bu oy bana gelirse iyi, sana gelirse kötü! MHP ile ortaklık yapmasalar o oya da talipler” diye konuştu.

“Gazeteciler muhalefetin yanında olmalı”

Gazetecilerin halk adına muhalefetin yanında durması gerektiğini söyleyen Kızıldaş, “Bu durum iktidarda biz de olsak böyle olmalı. Geçmişte Turgut Özal, Süleyman Demirel gibi karikatüristlere sempatiyle yaklaşan devlet görevliler vardı. Fakat günümüzde böyle değil. Hakkında iki yazı yazsa dava açılıyor, haberler sansürleniyor. Ülkemiz farklı yerlere gitti. ‘İktidarı bırakmazlar, milis güçleri var’ gibi çeşitli söylentiler ortaya atılıyor. Hep birlikte görüyoruz ki askeri ve polisi de sağduyulu insanlardır. Eğer bir iç karışıklık çıkarsa hiçbir polisin öteki tarafta yer almayacağını göreceksiniz. Geçmişte çok güçlü diktatörler vardı. Ne oldu? Bir hamlede gittiler. Bizim ülkemizin o noktalara gelmeyeceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“Bu işler böyle gitmeyecek”

CHP’nin iktidar olacağını belirten Kızıldaş, sözlerini şöyle sonlandırdı: “Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun son 1 yıldaki tavrı ülkeyi başka bir noktaya getirdi. 20 Ekim’de yaptığı açıklamada bundan sonra ‘yanlış işlere imza atan görevlilere hesap soracağız’ demişti. Bu işler böyle gitmeyecek. Ülke yine düzene oturacak” şeklinde konuştu.

Göksenin Aktaş-İstanbul Gündemi