Haydar Aliyev Sarıyer’de unutulmadı

Azerbaycan'ın efsanevi lideri Haydar Aliyev, 99. doğum gününde Sarıyer Belediyesi ve Azerbaycan İstanbul Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen törenle anıldı.

Kireçburnu’nda adının verildiği parkta yapılan anma törenine; Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu Narmina Mustafayeva, başkan yardımcıları, konsolosluk personelleri, Azeri vatandaşlar katıldı. Törende Mustafa Kemal Atatürk ve Haydar Aliyev’in heykellerine kırmızı güller bırakıldı.

“Halkına çok bağlı bir liderdi”

Programda konuşan Azerbaycan İstanbul Başkonsolosu, Narmina Mustafayeva, “Bugün Azerbaycan’ın ulu önderi Haydar Aliyev’in doğum günü. Kendisi şimdiki güçlü Azerbaycan’ın kurucusudur. Hayatını Azerbaycan’ın kudretlenmesine adadı. Halkına çok bağlı bir liderdi” dedi.

“Azerbaycan halkı ve Türk halkı çok şanslı”

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise, “Dünya barışı için mücadele etmiş iki liderin bulunduğu yerde birlikte olmak bizleri çok mutlu ediyor. Azerbaycan halkı ve Türk halkı çok şanslı. Çünkü içinde bulunduğu savaş ortamını barış ortamına dönüştüren kaç lider var. Bugünlerde yapılan savaşları görüyoruz. Eğer onların da Haydar Aliyev ve Mustafa Kemal Atatürk’ü olsaydı bu savaşlar olmazdı “diye konuştu.

Göksenin Aktaş-İstanbul Gündemi