HAMSİNİN FİYATI DÜŞTÜ, YÜZLER GÜLDÜ

Av sezonunun başlamasıyla birlikte 40-50 liradan satılan hamsinin kilosu 20 liraya düştü. Beylikdüzü Balıkçılar Çarşısı’nda yerini alan hamsinin fiyatının düşmesi vatandaşları da memnun etti.

Havaların soğumasıyla birlikte tezgahlarda bolca yerini alan hamsiye vatandaşlar adeta akın yaptı. Beylikdüzü Balıkçılar Çarşısı’na gelen vatandaşlar kilo kilo hamsi aldı. Bir gün önce kilosu 40-50 lira arası satılan hamsinin fiyatı 20 liraya kadar düştü.

 

DENİZLERDEKİ BOLLUK HAMSİYLE DEVAM EDİYOR

 

Bu sezon bol çıkan palamutun ardından hamsinin de fiyatının düşmesi yüzleri güldürdü. Beylikdüzü Balıkçılar Çarşısı esnaflarından Balıkçı Yalçın, hamsi festivalinin başladığını belirtti. Yalçın, ‘Hamside fiyatlar düştü. 40 liraya satılan hamsi bugün kilosu 20 lira. Palamut herkesin yüzünü güldürmüştü. Bolluk, bereket hamsi ile devam ediyor. Denizlerimiz bu sene çok bereketli’ ifadesini kullandı.

 

BİR GECEDE FİYATI DÜŞTÜ

 

Bu gece itibariyle hamsinin akın yaptığını belirten Beylikdüzü Balıkçılar Çarşısı esnaflarından balıkçı Vedat ise “Günler sonra hamsi bayramı yaşıyoruz. Çarşımıza gelen vatandaşlar milli balığımız olan hamsiyi tercih ediyorlar. Uzun süredir yüksek fiyata satılan hamsinin kilosu bugün yarı yarıya düştü” şeklinde konuştu.