HAKAN BAHÇETEPE'DEN MECLİS ÇALIŞMALARI HAKKINDA AÇIKLAMALAR

CHP Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Hakan Bahçetepe, Gaziosmanpaşa Belediyesi CHP Grubu’nun verdiği önergeler ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

CHP Gaziosmanpaşa İlçe Başkanı Hakan Bahçetepe, saha çalışmaları esnasında gördükleri eksikleri ve vatandaşların taleplerini belediye meclisinde önerge olarak verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini söyledi.

 

Çalışmalarla ilgili konuşan Başkan Bahçetepe, "Gaziosmanpaşa'da sürekli sahadayız. Örgütümüzle birlikte yerinde tespitler yapıyoruz. Vatandaşlarımızı şikâyet ve taleplerini dinleyip, meclis üyelerimiz aracılığı ile meclis toplantılarında önerge olarak vererek çözüme katkı sunuyoruz. Bu arada meclis toplantılarında belediyenin işleyişini ve eksiklerini tespit edip, gerekli önergelerimi sunmaya devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Başkan Bahçetepe CHP Belediye Meclis Grubu olarak verdikleri önergelerden bazılarını paylaştı:

 

“Covid-19 salgını dolayısı ile seyircisiz yapılan meclis toplantılarının, belediyenin internet sayfalarından canlı yayınlanmasını istedik.

 

Kentsel dönüşümde yıkımlar öncesi asbest ölçümü yapılmakta mıdır? Yıkılan alanlarda asbest salınımı devam etmektedir. Bu alanların temizliği yapılmalıdır.

 

Deprem toplanma alanlarında deprem konteynırı yok. Olası bir afette parklar deprem alanı olarak gösterilmiş. İnsanlarımızın su, tuvalet, temizlik gibi ihtiyaçları için hazırlık olmadığı görülüyor.

 

Gaziosmanpaşa'nın afet planları kamuoyu ile paylaşılmamaktadır. Üniversitelerin hazırladığı deprem master planı nedir?

 

2019 - 2023 stratejik planları talep ettiğimiz önergemizi verdik.

 

Pandemi sürecinde ne kadar erzak kolisi dağıtımı yapıldı? Bunun maliyeti nasıl karşılandı?

 

Kentsel dönüşüm alanında anlaşma yapan vatandaşların ödenmeyen kiraları ile ilgili önergemizi verdik.

 

Gaziosmanpaşa Meydan'da kamu alanlarını, kaldırımları işgal eden işyerleri ile ilgili önergelerimizi vererek düzeltilmesini istedik.

 

Covid-19 salgını ile ilgili olarak pazar yerleri ve diğer yerlerde tedbirlerin artırılması noktasında önergelerimizi verdik.

 

Gaziosmanpaşa'da 393 hektar alanda devam eden kentsel dönüşümde kaç vatandaş ile anlaşılmış, kaç bina yıkılmış, kaç vatandaş kira yardımı almaktadır gibi kamuoyunun bilmesi gereken konularda bilgi istedik.

 

Daha önce verdiğimiz önergelerimize cevap olarak afetlere 1.230.000 TL ayrılmış. Bunların neler olduğunu sorguladık.

 

Kaldırımlarda engelliler ve bebek arabaları için rampaların düzenlenmesini istedik.

 

2. sınıf inşa edilip, 1. sınıfa dönüştürülerek fazla emlak vergisi talep edilen yerlerle ilgili önergemizi verdik.

 

Belediyenin tahmini bütçeleri ile gerçekleşme arasında büyük fark var. Beklenen rakamlar yakalanamamış. Büyük bir isabetsiz tahmin var. Bu durumu sorguladık.

 

Araç kiralama bedelleri 24 milyondan, 2021 yılında 29 milyona çıkmış. 

 

2020 yılında 25 milyon olan gayrimenkul hak alımları, 2021 yılında 32 milyona çıkmıştı. Verdiğimiz önergelerle bu alımları sorguladık.

 

Kentsel dönüşüm kaplumbağa hızı ile devam ediyor. Bazı projeler durdu. Bazı projelerde müteahhitler değişti. Yurttaşları ile sürekli mahkemelik olan bir belediye var.

 

Şehrin kültürü olan Yıldıztabya Stadı yok edildi. Gaziosmanpaşaspor ne durumda?

Gaziosmanpaşa'da uyuşturucu ile mücadelede ayrılan kaynak yetersiz, çalışma zayıf.

 

Yeşil alan, sosyal donatı alanları kısıtlı.  Kentsel dönüşüm alanlarında bile minimum yeşil alanlar var.

 

Seçim vaadi olan Karadeniz Mahallesi pazar yeri yenilenmesi dahi yapılmadı.

 

Gaziosmanpaşa'da 24 yıldır şehrin kültürünü yok eden bir belediye anlayışı ile karşı karşıyayız.

 

İlçemiz insanları daha iyi bir yaşamı hak ediyor. Bizler inanıyoruz ki 2024 yılında halkımızı daha huzurlu ve güvenli yaşam seviyesine ulaştıracağız."