GÜNGÖREN SAKİNLERİNDEN GELECEK PARTİSİ’NE BÜYÜK İLGİ

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir ve İstanbul İl Başkanı Av. İsa Mesih Şahin Güngören’de Tozkoparan Mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

Gelecek Partisi, kentsel dönüşüm krizinin yaşandığı Güngören Tozkoparan Mahallesi’nde vatandaşlar ile bir araya geldi.

Tozkoparan halkının kentsel dönüşüm beklediğini, aynı zamanda idareye de güvenmek istediklerini belirten Gelecek Partisi İstanbul İl başkanı İsa Mesih Şahin “Biz buraya daha önce de geldik. Bizden bir gün sonra Çevre Bakanımız buraya gelerek halka sözleşmelerin yapılacağının sözünü vermişti. Süreç içerisinde sözleşmelerin yapılmadığını ve vatandaşın mağduriyetinin giderilmediğini gördük. Gelinen noktada açılan dava ile yürütmeyi durdurma kararı çıkmıştır. İnşallah dava sonunda da halkın yüzünü güldürecek bir karar alınacaktır. Gelecek Partisi olarak biz de bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.

“SÖZ DEĞİL SÖZLEŞME İSTİYORUZ”

Tozkoparan mahalle sakinlerine Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin’in ilk ziyaretinden bir gün sonra Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bölgeye gelerek açıklamada bulundu. Mahalle sakinleri kendilerine açıklama yapılmış olsa da “SÖZ DEĞİL SÖZLEŞME İSTİYORUZ!” diyerek eylemlerine devam ediyorlardı. Sürecin takipçisi olacağına söz veren İstanbul İl Başkanı Av. İsa Mesih Şahin ve teşkilatı Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir ile birlikte  mahalle sakinlerini ziyaret etti. Ziyaret esnasında mahalle sakinlerinin avukatı gelerek ‘kentsel dönüşümün durdurulduğu’ haberini verdi. Bunun üzerine mahalle sakinleri sürecin başından beri konunun takipçisi olan Gelecek Partisi yetkililerine “Siz bize uğurlu geldiniz” diyerek alkışlarla sevinçlerini paylaştılar. Genel Başkan Yardımcısı Doğan Demir, İstanbul İl Başkanı Av. İsa Mesih Şahin ve ekibi sürecin takipçisi olmaya devam edeceklerini, her zaman vatandaşın mağduriyetlerini gidermek ve haklarını savunmak için yanında olacaklarını bildirdi.

NE OLMUŞTU?

28 Aralık Çarşamba günü mahalle sakinlerini ziyaret eden Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı Av. İsa Mesih Şahin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Güngören Belediyesi’ne eleştiride bulunmuştu. Şahin “Uzaktan kumanda ile belediye başkanlığı yapılmaz. Koltuklara yapışarak şehir yönetilmez. Geleceksiniz, vatandaşın derdini dinleyeceksiniz ve çözüm üreteceksiniz” açıklamasında bulunmuş ve konunun takipçisi olacaklarının mesajını vermişti.

Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı Av. İsa Mesih Şahin’in bölgeyi ziyaretinden bir gün sonra Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Güngören İlçesine gelerek Tozkoparan Mahalle sakinleriyle buluştu. Bakan Kurum yaptığı konuşmada “Sayın cumhurbaşkanımızın talimatıyla; konutların her biri için yüzde kırka varan destek vereceğiz. Vatandaşlarımız 15 yıla varan vadeler, kiradan bile az miktardaki taksitlerle ev sahibi olacaklar” açıklamasında bulundu.

Bakan Kurum’un yaptığı toplantıdan sonra Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanlığından bir açıklama daha geldi. İl Başkanı İsa Mesih Şahin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; “Tozkoparan muhalefetimiz meyvesini hızlı verdi. Dün ne demiştik? Uzaktan kumanda şehir yönetilemez. Ardımızdan bugün apar topar Bakan Murat Kurum bölgeye getirildi ve sözler verildi. İstanbul’un ve ülkenin geleceği için etkin muhalefete devam” dedi.