Görme engelli öğrencilere destek için tek yürek oldular

Görme Özürlüler Derneği, tüm gelirini görme engelli öğrencilere burs olarak vereceği ‘Birlik, Beraberlik ve Dayanışma Kermesi’ yaptı. 3 gün süren kermesin açılışı Bakırköy ve çevre ilçe protokolünün katılımıyla gerçekleşti.

Adana eski Valisi İlhan Atış ve Musevi Temsilcisi Simon İş’in açılış kurdelasını kestiği GÖZDER’in kermesine, CHP İlçe başkanı Celal Sevinç, yönetimiyle birlikte katılırken, Ak Parti Kadın Kolu ve yönetimi de katıldı. MHP İlçe Başkanı Turgut İnan’da, Milletvekili Arzu Erdem ve yönetimiyle kermese katılanlar arasındaydı. 

3 gün süren kermese birçok siyasi partinin il ve ilçe temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

TÜM GELİRİ GÖRME ENGELLİ ÖĞRENCİLERE VERİLECEK

Yiyecekten giyeceğe, süs eşyasından, çocuk eğitim setlerine ve hatta tohum fidesine kadar farklı ürünlerin satışa sunulduğu kermesin tüm gelirini görme engelli öğrencilere burs olarak verileceklerini söyleyen GÖZDER Başkanı Ali Varlık, “Yeter ki Kalpler Kör Olmasın” sloganlarıyla görme engelli bireylerin yaşam standartlarını en üst seviyeye çıkarmayı hedeflediklerini söyledi.

Gözder Başkan Yardımcısı Mustafa Ercan, ‘Çorbada benim de tuzum olsun’ diyerek, öncelikle bağışçılarına ve 3 gün süren kermeslerine yoğun ilgi gösteren tüm katılımcılara etti.

Selvi Sarıtaç / İstanbul Gündemi