GELECEK PARTİSİ ÇEKMEKÖY’DEN 29 EKİM MESAJI

Gelecek Partisi Çekmeköy İlçe Başkanlığı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı vesilesi ile bir kutlama mesajı yayınladı.

İlçe Başkanı Hakkı Demir, Siyasi İşler Başkanı Cihan Hançerlioğlu ve Teşkilat Başkanı Yasin Büyükyıldız’ın ortaklaşa kaleme aldıkları mesajda şu ifadeler yer aldı:

 

“Geçmişten geleceğe uzanan tarih yolculuğumuzun en önemli dönüm noktasını oluşturan Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıldönümünü coşku ve gururla kutluyoruz. Bugün, aziz milletimizin yokluklar ve imkânsızlıklar içerisinde kendi küllerinden çağdaş bir Cumhuriyeti var etmeyi başardığı gündür. Milletimizin yeniden dirilişinin simgesi, çağdaş bir devlet kurarak tarih sahnesindeki seçkin ve saygın yerini yeniden alışının ifadesi olan Cumhuriyetin ilan edilmesiyle birlikte ülkemizin önünde yeni ufuklar açılmıştır.

 

Milletimiz, geçmişte olduğu gibi bugün de içeride ve dışarıda bağımsızlığını, demokrasisini ve cumhuriyetle elde edilen kazanımlarını koruma mücadelesi içindedir. Cumhuriyetin bizleri ulaştırdığı düzey, gelecek için hepimize ayrı bir heyecan ve ümit vermekte, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmekte, milletçe bağımsız yaşama azmimize daha da fazla güç katmaktadır.

 

Millet olarak bir Cumhuriyet Bayramı’na daha erişmenin mutluluğu ve gururu içindeyiz. Gelecek Partisi Çekmeköy camiası olarak 97. yıl dönümünü kutladığımız böylesine büyük bir günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i, O'nun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yaparak bize emanet eden şehitlerimiz ile gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.

 

İşte bu duygu ve düşünceler içinde, Gelecek Partisi Çekmeköy mensuplarımızın ve Çekmeköyümüz’ün Cumhuriyet Bayramı'nı en iyi dileklerimle kutluyor, güçlü ve esenlik dolu yarınlar diliyorum.”