En büyük sektör-öğrenci buluşması başladı

Sağlık ve teknoloji alanında Türkiye’nin en büyük buluşmalarından biri olan MEDCON Sağlık, Bilim ve Teknoloji Zirvesi, bugün başlıyor. 11–13 Mart tarihleri arasında sektörün tüm paydaşlarını online olarak bir araya getirecek.

Ankara Üniversitesi çatısı altında T.C. Sağlık Bakanlığı ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı başta olmak üzere kamu ve idari kuruluşlarca desteklenerek her yıl; sağlık, bilim ve teknoloji olgularını en kapsamlı şekilde birleştiren ve sektörlerin geleceğine ışık tutan zirvede bu yıl, “Sağlığa Ses Ver, Hayatın Ritmini Tut!” temasıyla, pandemi sonrasında dönüşen dünyada sağlık, bilim ve teknoloji alanındaki gelişmelere, sağlık çalışanlarının kahramanlıklarına, sektörün yaşamsal önemine ve gelecek vizyonuna dikkat çekilmesi hedefleniyor.

20 bin kişi kayıt oldu

 Türkiye’nin dört bir yanından kamu ve özel sektör kurumlarının, sağlık sektörü profesyonellerinin, uzman doktorların, akademisyenlerin ve sektörün geleceğine yön verecek üniversite öğrencilerinin bir araya geldiği MEDCON, tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 pandemi koşullarına hızlıca uyum sağlayarak 2021 yılında online platform üzerinden faaliyet göstermiş ve 10 bin kişilik bir katılımla sonuçlandı. Etkinliğin gerçekleşeceği Deal Room etkinlik platformu 2021 verilerine göre Orta Doğu’nun en büyük online sektör-öğrenci buluşması niteliği taşıyan zirvede öğrenciler, sponsor kurumların bünyelerindeki staj olanaklarını öğrenebilecek ve başvuruda bulunabilecek. 2017’de bir öğrenci etkinliği olarak hayata geçirilen MEDCON, online çağın getirilerini de kullanarak geçtiğimiz yıl itibariyle sektör paydaşlarının aktif olarak bir araya geldiği bir platform haline geldi. Etkinlik boyunca kayıtların devam edeceği bu online ve ücretsiz etkinliğin kayıt rakamları 20 bine ulaştı.

Sanal kongre alanı ve bire bir görüşmelerle fark yaratan etkinlik

Eş zamanlı olarak planlanan etkinlik bileşenleri arasında Sağlık, Bilim ve Teknoloji Zirve Oturumları, MEDCON Stage Canlı Yayınları, MEDCON EXPO+ Dijital Fuar Alanı, MEDCON Meet-Up ve MEDCON INNOVATION konseptleri yer alıyor. Etkinlik hem sektörler arası görüşmeleri hem de öğrenci-sektör buluşmalarını desteklemek adına Deal Room altyapısını kullanarak tüm katılımcı, konuşmacı ve sponsorları online platform üzerinde buluşturacak. Zirve oturumları hem sistem üzerindeki canlı yayından hem de Youtube üzerinden takip edilebilirken katılımcılar, birbirleri ve sektör liderleri ile toplantı talebinde bulunarak iş birliği geliştirebilecek.

Haber Merkezi-İstanbul Gündemi