DR. SHIRLI ENDER BÜYÜKBAY’IN KALEMİNDEN FARKLI BİR PANDEMİ SERÜVENİ

‘#SeninİçinEvimdeydim, Barcelona’dan Shirli’, Dr. Shirli Ender Büyükbay’ın İspanya Barselona’da yaşadığı Covid-19 Pandemi’sini anlattığı bir eser.

Yazar tüm dünyanın aynı anda evlerine kapandığı, belirsizlik ve umutla bekleyiş sürecini çok özgün bir anlatı halinde okurla paylaşıyor. Sosyal medyada günbegün paylaştığı yazılarını çevresinden gelen yorumlarla kitaplaştırmaya karar veren Shirli Ender Büyükbay, insanlığın dönüşümünü, doğanın bizlere söylemek istediklerini kendi içsel serüveniyle birleştiriyor.

“Belki de bu virüs insanlığa insanlığını yeniden hatırlatma işlevi olarak başımıza geldi... Kim bilir? Şu kesin ki hayatımız ve bundan etkilenen herkesin yaşama bakış tarzı bambaşkalaşacak.”

HERKESE AİT BİR DENEYİM

Okurla keyifli bir sohbet edercesine, mizah ve hüzünle dolu bir anlatıma sahip olan #SeninİçinEvimdeydim, Barcelona’dan Shirli; bu sürecin aslında benzerlikleri olduğu kadar herkesin kendi içsel dönüşümü için de biricik olduğunun altını çiziyor. Covid-19 sürecinde tüm insanlığın yaşadığı belirsizlik ve endişe dolu günleri, yer yer değişen ruh halini olumlu bir bakış açısıyla ve cesurca okura “içini dökerek” anlatan kitapta, mesafe ne olursa olsun aynı duyguların paylaşıldığını görmenin ve ne kadar izole olunsa da yalnızlığın sadece zihnin oyunu olduğu vurgusu yer alıyor. Yazarın pozitif farkındalık ve mindfulness konularındaki birikimi, okura hayata dair olumlu bazı ipuçları vermeyi de satır aralarında sürdürüyor.