Döğücü: ‘‘Engellileri 365 gün hatırlamak zorundayız’’

Faaliyetleri ve projeleriyle engelsiz bir ilçe oluşturmayı amaçlayan Sancaktepe Belediyesi, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne' özel bir etkinlik gerçekleştirdi.

Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi’nde gerçekleşen programa Belediye Başkanımız Av.Şeyma Döğücü’nün yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya, Sancaktepe EDEV’de hizmet alan engelli vatandaşlarımız, Sancaktepe Ampute Futbol takımı oyuncuları ve çok sayıda engelli vatandaşımız katıldı.

Sancaktepe Belediyesi, Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştirdi. Belediye bünyesinde hizmet veren Engelli Dinlenme Evi (EDEV) Kursiyerleri, Engelliler Günü dolayısıyla özel bir program hazırladı. Engelli kursiyerlerin hünerlerini sergilediği programda Engelli bireylerden oluşan müzik grubu sahne aldı. Salondakilerin büyük beğenisini toplayan konserde vatandaşlar da şarkılara eşlik etti.

DÖĞÜCÜ: ‘‘BİZ DİYORUZ Kİ, HAYATIMIZ BOYU HİÇBİR ENGELİ TANIMIYORUZ’’

Engelli bireylere fırsat verildiğinde başarılı işler ortaya koyduklarını belirten Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, "Kardeşlerimiz ne kadar yetenekli olduklarını söyledikleri nağmelerle ve el işi göz nuru yaptıkları el işleri ile bize gösterdiler. Ben emeği geçenleri kutluyorum. İnsanlarımıza fırsat verildiğinde neler yaparlar, onu görüyoruz. Yeter ki bizler gönlümüzdeki, kafamızdaki engelleri kaldıralım. Kafadaki engeller kalktıktan sonra bu milletin çocuklarının aşamayacağı hiçbir engel yoktur. Biz diyoruz ki, hayatımız boyu hiçbir engeli tanımıyoruz. Mücadele ederek, tüm engelleri aşarak hayata tutunuyoruz, mutluca, huzurluca yaşıyoruz. Dünya Engelliler Günü'nü bir güne sığdırıp onları sadece bir gün hatırlamak doğru değil. Biz 365 gün hatırlamak zorundayız. Engelli kardeşlerimizin rahat yaşayabilmeleri adına onların önlerindeki engelleri kaldırmak ta bizlerin görevi" dedi.

Engelli Dinlenme Evinin önemini belirten Başkan Döğücü,’’ Sancaktepe Belediyesi olarak, göreve geldiğimiz günden bugüne kadar toplumun her kesimine farklı hizmetler taşıdık. Ancak EDEV projemizle engelli kardeşlerimizin günlük yaşamına, yaşantısına önemli katkılar verdiğimize inanıyoruz. Sancaktepe’de binlerce komşumuzla yıllardır beraberiz. EDEV’in gün içinde verdiği hizmet çok kıymetli olduğuna şahitlik yapıyoruz. İnancımız gereği, insan sevgisi gereği engelli kardeşlerimize bütün fedakarlıkları yaparak hizmet ediyorlar’’ diye konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından Başkan Döğücü tüm masaları tek tek gezerek engelli vatandaşlarla bir araya gelerek onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Göksenin Aktaş / İstanbul Gündemi