Dijital çağda sosyal medya ve aileyi konuştular

Dijital İletişim Uzmanı Said Ercan, Ümraniye Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği “Kültür-Sanat Okulda Başlar” programının konuğu oldu.

Alanında isim yapmış olan yazar, sanatçı, sporcu, akademisyen, araştırmacı ve gezginlerle öğrencilerin bir araya getirildiği “Kültür-Sanat Okulda Başlar” programları her defasında farklı okullarda gerçekleştirilirken, bu programlarda öğrencilerin farklı bakış açıları kazanmaları için söyleşi, konferans ve seminerler düzenleniyor.

“İnsanlar günün önemli bölümünü sosyal medyada geçiriyor”

Bu kapsamda Halide Edip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya gelen Dijital İletişim Uzmanı Said Ercan, “Dijital Çağda Sosyal Medya ve Aile” konusunu işledi. Ercan, Dünyada sosyal medya kullanımında ikinci sırada olduğumuzu söyleyerek, insanların gününün çok önemli bir kısmını telefonda ve sosyal medyada geçirdiği belirtti. Bu durumda hem insani ilişkilerin, hem de aile bağlarının ciddi bir oranda zarar gördüğünün altını da çizen Ercan, ailelerin çocuklarıyla her zaman iletişim halinde olup, gerekli ilgi ve sevgiyi göstererek, çocukların sosyal medyada geçirdiği zamanı azaltmasına yardımcı olmalarının önemli olduğunu da belirterek konferansı noktaladı.

Haber Merkezi-İstanbul Gündemi