CUMHURİYET BAYRAMI ÇEKMEKÖY’DE COŞKUYLA KUTLANDI

Tüm yurtta coşkuyla kutlanan Cumhuriyet Bayramı için Çekmeköy’de de tören düzenlendi. Taşdelen Meydanı’nda bulunan Atatürk anıtına çelenk sunumuyla başlayan kutlamalar, kortej ile devam etti.

Cumhuriyetin 97. yılı tüm yurtta olduğu Çekmeköy’de de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Çekmeköy Kaymakamı Adem Arslan, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, ilçe Emniyet Müdürü Hüseyin Oğuz Namlı, gaziler ve siyasi parti temsilcileri Taşdelen Meydanı’nda bulunan Atatürk anıtına çelenk sundu. Kutlamalar, Kaymakamlık makamında tebriklerin kabulü ve ilçede yapılan Cumhuriyet Bayramı Korteji ile devam etti.

 

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz “Bayram öncesinde ekiplerimiz ilçedeki tüm meydanları ve ana arterleri bayrakla süsledi. Vatandaşlarımızdan ricamız balkonlarına camlarına ay yıldızlı al bayrağımızı assınlar. Cumhuriyetimizin 97. yılını büyük bir coşkuyla kutlayalım. Bu toprakları bizlere yurt kılan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum” dedi.