CHP ÜMRANİYE’DE KAYYUM'LA SÜRESİ AÇIK DEVAM KARARI

İlçe başkanlığını geçici olarak Mustafa Özer’in yaptığı CHP Ümraniye’de olağanüstü kongre kararı, ikinci bir tarih belirlenene kadar ertelendi. MYK toplantısında alınan karar sonucu kayyum, Ümraniye'de göreve devam edecek.

CHP Ümraniye’de olağanüstü kongre tarihi belirsizliği devam ediyor. CHP Ümraniye İlçe Başkanlığı, yeni başkanını seçmek için bir süre daha bekleyecek.

CHP MYK toplantısında alınan karar ile Mustafa Ercan Özer’in başkanlık yaptığı ve Naci Mimir, Sedat Ayyıldız, Elif Kurşun ve Hayati Kaya’dan oluşan kayyum ekibi, tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinin ve bu koşullar altında yapılması planlanan kongrenin de insanlar üzerinde oluşturacağı etki ve riskler nedeniyle ikinci bir tarih belirlenene kadar görevine devam edecek.

Geçtiğimiz 28 Ekim’de yönetim kurulundan 14 üyenin birden istifa etmesi ile tüzük gereği İlçe Başkanı Zeynel Kızılkaya’nın başkanlığı düşmüş, CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından kayyum atanmıştı. Yine tüzüğe göre 45 gün içerisinde yapılması gereken olağanüstü kongre ise koronavirüs salgını tedbirleri çerçevesinde İçişleri Bakanlığı’nın aldığı kararla yapılamamıştı.