CHP ÜMRANİYE’DE 14 ÜYE İSTİFA ETTİ, BAŞKANLIK DÜŞTÜ

CHP Ümraniye İlçe Başkanlığı’nda Başkan Zeynel Kızılkaya ile karşı listeden seçilen ilçe yöneticileri arasında çözülemeyen anlaşmazlık istifalara neden oldu. 14 kişinin istifa etmesiyle Kızılkaya’nın başkanlığı da düşmüş oldu.

CHP Ümraniye İlçe Başkanlığı’nda son kongreden bugüne devam eden iç huzursuzluklar sonunda istifalara neden oldu. Mevcut İlçe Başkanı Zeynel Kızılkaya’nın seçildiği kongrede ilçe yönetimi büyük oranda karşı listeden seçilmiş ve o günden itibaren parti içinde yaşanan anlaşmazlıklar bir türlü aşılamamıştı. Aradan geçen süre zarfında Başkan Kızılkaya ile yönetimi arasında uyumsuzluk hat safhaya ulaşınca, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın bir gün öncesi 28 Ekim günü 14 yöneticinin istifası geldi. Bu durumun Cumhuriyet Bayramı arifesinde yaşanmış olması tepkilere neden oldu.

 

TAM DA 29 EKİM ÖNCESİ…

 

İlçe yönetiminin bu şok istifası sonrası kayyum ve kongre sürecine girildiği yönündeki bilgileri Başkan Kızılkaya da doğruladı. Kızılkaya, “İlçe yönetimimizden 14 kişi 28 Ekim tarihi itibarı ile istifa etti. Parti tüzüğümüz gereği 5 kişilik kayyum atanacak ve 30 gün sonra kongre olacak” diyen Kızılkaya; “Böylece hepimizin görevi düşmüş oldu” şeklinde bilgi verdi. İstifa eden ilçe yöneticileri ile yaptığımız bazı görüşmelerde istifa nedenlerinin kongreden bu yana devam eden ve bir türlü aşılamayan uyumsuzluk olduğu ileri sürüldü. CHP Ümraniye İlçe Başkanlığı’nda yaşanan gelişmeler hakkında birkaç gün içerisinde resmi açıklamalar yapılacağı kaydedildi.