CHP ATAŞEHİR, MUHTARLAR VE YEREL BASINI AĞIRLADI

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı, Ataşehir Mahalle Muhtarları ve yerel basın ile bir kahvaltı organizasyonunda bir araya geldi.

CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın ve yönetim kurulu üyeleriyle kadın Kolları Başkanı Seval Düzenli’nin katıldığı kahvaltıya, 19 Ekim Muhtarlar Günü ve 21 Ekim Gazeteciler Bayramı nedeniyle Ataşehir mahalle muhtarlarıyla yerel basın mensupları davet edildi.

CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın ev sahibi olarak konukların özel günlerini kutlayarak; “Öncelikle 19 Ekim Muhtarlar Günü hem de 21 Ekim Gazeteciler Bayramı vesilesiyle bildiğiniz gibi pandeminin geniş bir ayrılığını yaşadık ve hala etkileri devam etmekte. Birlikte sohbet etmek için bugün bir araya geldik. Özellikle pandemi döneminin esas kahramanları muhtarlarımızdı. Birçok aileye gittiler, dokundular, yan yana durdular. Dayanışmayı sağladılar. Yine basınımız bu anlamda haber yapma sorumluluğunu yerine getirdi” dedi.  

 

“ADIM ADIM İKTİDARA PROJESİYLE ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYORUZ”

 

CHP olarak bu dönemde halkın yanında yer almaya çalıştıklarını belirten Yalçın; “Bunun zorluklarını hep beraber çekiyoruz. Birebir ve toplu görüşmelerde bunun gibi konumlarda genel anlamda yer almakta sıkıntılar yaşıyoruz. Çünkü insanlar korkuyor haklı olarak. Bir araya geleceğimiz ortamlarda sıkıntı yaşıyorlar. Bu bağlamda özellikle hem Genel Merkez düzeyinde ikinci yüzyıla çağrı beyannamesi diye iktidar dönemi partimizin yapacaklarını, çözüm önerilerini belirten tüm kurultay delegeleriyle birlikte aldığı ikinci yüzyıla çağrı beyannamesiyle birlikte iktidarın olanağını açacak bir çalışma. Bununla alakalı İstanbul İl Başkanlığının başlattığı adım adım iktidara projesiyle saha çalışmalarına bizlerde CHP olarak devam ediyoruz. Bu anlamda bugün bizleri kırmayarak davetimize gelen halkın esas temsilcileri olan öncelikle muhtarlarımıza ve her alanda cesurca, vefakârca, birçok zorluğa ve ekonominin getirdiği zorluğa rağmen halkın sesi olan basın emekçilerimize tekrardan çok teşekkür ediyorum. Daha sağlıklı günlerde böyle bir araya geleceğimizi, bir arada duracağımız alanların çoğalmasını temenni ediyoruz” şeklinde ifade etti.