BUNLAR DA ‘KEDİLEAKS’ BELGELERİ!

Adnan Hoca’dan kopan muhalif kediciklerin sızdırdığı düşünülen, Adnan Hoca ve cemaatinin içyüzünü anlatan, 51 adet belge yayınlandı.

Yakın zamanda cemaatten kopan ve cemaate yönelik soruşturma sürecinde polisle işbirliği yaptığı düşünülen ve bu yüzden cemaattekilerin, Kuran’daki Neml Suresi 48. ayetten esinlenerek, ‘şehirdeki dokuzlu çete’ adını verdikleri gruba üye Ceylan Özgül gibi kedicikler ve Özkan Mamati gibi kardeşler tarafından sızdırıldığı tahmin edilen, Adnan Oktar ve cemaatinin, ‘seks ve şantaj’ (?) üzerine kurulu, içyüzünü deşifre eden 51 adet belge sızdırıldı.

“Yalansız, iftirasız, abartısız gerçekler” nitelemesiyle muhalif kediciklerin Twitter ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarından sızdırdıkları, Adnan Hocacılar Cemaati’nin içyüzü ve 11 Temmuz 2018’de gözaltına alınan ve halen Silivri Cezaevi’nde tutuklu bulunan cemaatin lideri Adnan Oktar’ın özel yaşamının ayrıntılı bir şekilde anlatıldığı, Julian Assange’ın WikiLeaks’inden esinlenilerek, KediLeaks adı verilen 51 adet belgenin, cemaatin yaptığı şikâyetler sonucu silindiğinden olsa gerek, 21-49 arası ise kayıp.

HABER: OSMAN AKYOL