BEŞİKTAŞ’TA YKS SINAV HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI

Beşiktaş Belediyesi, öğrencilerin temiz ve sağlıklı bir ortamda sınava girebilmeleri için YKS öncesi, ilçedeki tüm okullarda temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları gerçekleştirdi.

Titiz bir şekilde çalışan belediye ekipleri, gerekli önlemleri alarak sınava girilecek okullardaki sınıfları ve ortak kullanım alanlarını öğrenciler için hazır hale getirdiler.

Konuyla ilgili açıklama yapan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat “Beşiktaş'ta bütün okullar YKS'ye hazır. Hepsi temizlendi ve dezenfekte edildi. Öğrencilerimiz salgın stresi yaşamadan bu sınavı da başarı ile atlatacak. Sınav heyecanı ile sınav öncesi ve sonrası da sosyal mesafe kurallarını unutmayın. Umudumuz alın terinizde saklı.” şeklinde konuştu.

Bu yıl YKS’ye girecek öğrenci sayısı 2 milyon 433 bin 219 olarak açıklandı. Pandemi dolayısıyla tarihleri birkaç kez değiştirilen ve kamuoyunda tartışma yaratan sınavın birinci oturumu 27 Haziran Cumartesi 10.15, ikinci oturumu 28 Haziran Pazar 10.15, üçüncü oturumu (YDT) ise 28 Haziran Pazar 15.45’de gerçekleştirilecek.