BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ KADIN VE AİLE HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ'NÜ HALKA TANITTI!    

Beşiktaş Belediyesi, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde Eylül ayında meclis kararıyla kurularak faaliyetlerine başlayan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünü tanıttı.

Beşiktaş Belediyesi, Eylül ayı meclisinde Başkan Rıza Akpolat’ın teklifiyle kurularak faaliyetlerine başlayan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünü belediye binasında düzenlenen resepsiyonla halka tanıttı. Resepsiyon müdürlüğün tanıtım videosu ile başladı. Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Zeynep Karaman’ın müdürlüğün çalışma alanlarını ve faaliyetlerini anlattığı konuşmayla devam eden resepsiyonda ünlü piyanist Ezgi Serim de katılımcılara eşsiz bir piyano resitali sundu. Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tanıtımı kapsamında bir konuşma gerçekleştirdi.

AKPOLAT: ‘’ KADIN SIĞINMA EVİ ÇOK YAKIN BİR SÜREDE BEŞİKTAŞ’TA HİZMETE AÇILACAK’’

Başkan Akpolat konuşmasına 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nün önemine değinerek başladı. Başkan Akpolat, ‘‘Beşiktaş Belediyesi yıllardır farklı birimler üzerinde eşitliği tesis edebilmek için hizmet veren bir kurum. Toplumdaki bu ihtiyaçlara cevap verebilmek için bütüncül bir hizmet anlayışına sahip olmamız gerekiyor. İşte bu yüzden Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüzü kurarak bu yolda önemli bir adım atmış olduk. Müdürlüğümüzün vizyonunu sosyal kapsayıcılık ve eşitlik kavramları üzerine oturttuk. Kadın ve Dayanışma Merkezimiz, Çocuk ve Gençlik Birimimiz ile Eşitlik Birimimiz artık bu müdürlüğün çatısı altında sığınmacı, göçmen ve tüm dezavantajlı gruplara yönelik şiddet, ayrımcılığı ortadan kaldıran çözüm odaklı projeler üretmeyi sürdürecektir. Önümüzdeki dönemde de bu konularla ilgili çalışmalar yapacağız. İnşallah çok kısa bir zaman içerisinde de kadın sığınma evini Beşiktaş’ta hayata geçireceğiz.’’ diye konuştu.

Ayrıca Başkan Akpolat sosyal medya hesaplarından da bir paylaşım yaparak şu ifadeleri kullandı. ‘‘Meclisimizde oy birliğiyle alınan karar ile kurulan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüzü #25KasımKadınaYönelikŞiddetleMücadeleGünü'nde halkımıza tanıttık. Fiili olarak eşit yurttaşlar olana dek, toplumsal hak mücadelesini omuz omuza ilerletmekten hiçbir zaman geri durmayacağız.’’