BAYRAMPAŞA VE HABER İSTANBUL GAZETELERİNİN 21’İNCİ YILDÖNÜMÜ DAYANIŞMA PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ

İstanbul’da Avrupa yakasının önemli iki gazetesi Bayrampaşa ve İstanbul Haber’in her yıl düzenli olarak Aralık ayında düzenlediği ve pandemi yüzünden ertelenen buluşması gerçekleşti.

Pandemi dolayısıyla Aralık ayında ertelenen organizasyon, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak Tuna Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşti. Her iki gazetenin de kurucusu olan gazeteci yazar Yılmaz Birinci, programa ev sahipliği yaptı. BBP’nin merhum genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölüm yıl dönümüne denk gelen programda, slayt gösterisi eşliğinde ‘’Üşüyorum’’ şiiri sunuldu.

Etkinlikte müzayede de yapıldı. Gaziosmanpaşa Bağlar Mahallesi Eski Muhtarı Alaattin Korkmaz’ın açık arttırmaya çıkardığı Mustafa Kemal Ataürk’ün tablosunu CHP İlçe Başkanı Hasan Mutlu satın alarak şehit ve gazi ailelerine hediye etti. Osmanlı amblemli tabloyu ise, Ak Parti İlçe Başkanı Ersin Saçlı satın aldı.

Programa katılanlar arasında Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Tüfekçi ve Gökhan Balekoğlu’nun yanı sıra, İlçe Müftüsü Yılmaz Küçük, Devlet Hastanesi Başhekimi Fikret Turan, İTO Meclis Üyesi Rasim Bilgehan, Cumhurbaşkanlığı eski danışmanlarından Ali Özdemir, Ak Parti İl Yöneticilerinden  ve Belediye Eski Meclis Üyesi Recep Asılsoy, MCP İl Başkanı Turgut Kılıç, BBP İl Başkan Yardımcısı Mehmet Ceyhan, Yeniden Refah Partisi İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Oğuzhan Gül, Ak Parti İlçe Başkanı Ersin Saçlı, İyi Parti İlçe Başkanı Raif Güler, MHP Eyüpsultan İlçe Başkan Yardımcısı Halil Türkan, MHP Bayrampaşa ilçe Başkan yardımcısı Yasemin Binici, Belediye Meclis Üyeleri Tufan Babar, Murat Aytekin, CHP ilçe Başkanı Hasan Mutlu, Bosna Sancak Trakya Rumeli Balkan Platformu Başkanı Suat Nurkan, Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Hakan Sulu, 28 Giresunlular Derneği Başkanı Murat Cenger, Karadenizliler Derneği Başkanı Adem Serdar, Trabzonlular Derneği Başkanı Faruk Ersin, Of İmam Hatipliler Dernek Başkanı Ali Ulusoy gibi daha bir çok isim yer aldı.

Programın sonunda Yeniden Refah Partisi İl Gençlik kolları Başkan yardımcısı Oğuzhan Gül, ev sahibi Gazeteci Yılmaz Birinci’ye özel Osmanlı arması hediye etti.

GÖKSENİN AKTAŞ - İSTANBUL GÜNDEMİ