BAŞKAN MUTLU’DAN KAFTANCIOĞLU’NA DESTEK

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun 7 yıl önceki tweetleri nedeniyle yargılandığı davadan verilen 9 yıl 8 aylık hapis cezasının istinaf mahkemesi tarafından onanmasına CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı Hasan Mutlu tepki gösterdi.

CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı Hasan Mutlu, 7 yıl önce attığı tweetler nedeniyle 5 ayrı gerekçeden 9 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun sonuna kadar yanında olduklarını ifade etti.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun sonuna kadar yanında olduklarını belirten Başkan Mutlu yaptığı basın açıklamasında, ‘‘İstanbul İl Başkanımız Sayın Dr. Canan Kaftancıoğlu haksız ve hukuksuz bir sürecin içine çekiliyor. Kararın İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerinin yıl dönümünde 23 Haziran’da verilmesi de bunun en büyük kanıtıdır. Çünkü ‘hiçbir şey olmasa bile bir şeyler olabilir’ denilerek yenilenen ve Canan Kaftancıoğlu başkanlığındaki İstanbul örgütümüzün azimli çalışmaları sonucu Sayın Ekrem İmamoğlu’nun büyük farkla kazandığı İstanbul Belediye Başkanlığı seçimleri anlaşılan o ki iktidar cephesinde hala hazmedilememiş! Biz her türlü adaletsizliğe karşı örgütsel bir tepki olarak kilometreler aştık, hukuk devleti kurallarını her zaman hatırlattık ve bugün AKP’nin kendinin bile itiraf ettiği pek çok ‘adaletsizliğe’ her zaman karşı durduk.’’ diye konuştu.

BAŞKAN MUTLU: ‘‘CANAN KAFTANCIOĞLU ASLA YALNIZ DEĞİLDİR’’

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu asla yalnız olmadığını kaydeden Başkan Mutlu, ‘‘Bu yanlıştan dönülene kadar doğruları anlatacağız. AKP iktidarı kendisine muhalif gördüğü herkesi sindirme politikası için yargıyı kullanıyor. Bunun dozunu iyice arttırdı çünkü AKP artık kaybedecek! Gazetecileri yargı yoluyla susturmaya çalışıyor, il başkanından milletvekiline partimizin her kademesine yargı baskısı ile sindirmeye çalışıyor. Ama unuttuğu bir şey var bizler asla boyun eğmedik, eğmeyeceğiz.” şeklinde konuştu.