Başkan Kılıç, ‘Yılın Sanat Dostu Belediye Başkanı’ ödülüne layık görüldü

Tiyatro Gazetesi’nin düzenlediği 7. Uluslararası Anadolu Tiyatro Ödülleri’nde Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a ‘Yılın Sanat Dostu Belediye Başkanı’ ödülü verildi.

Maltepe Belediyesi’nin sanata verdiği önem kültür sanat dünyasında da yankı buldu. Ekim ayı içerisinde hem Heykel Sempozyumu’nu başlatan hem de 3. Uluslararası Maltepe Tiyatro Festivali’ni gerçekleştiren Maltepe Belediyesi ve Başkan Ali Kılıç, Tiyatro Gazetesi tarafından ödüllendirildi.

Tiyatro Gazetesi'nin düzenlediği 7. Uluslararası Anadolu Tiyatro Ödülleri'nde Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç'a tiyatroya ve sanata verdiği katkılardan dolayı ‘Yılın Sanat Dostu Belediye Başkanı Ödülü’ verildi.

“SANATIN TÜM ALANLARINA KATKI”

Ödül töreninde yapılan sunumda “Uluslararası Anadolu Tiyatro Ödülü seçici kurulumuz Maltepe Belediye Başkanı olarak kentinde tiyatro verdiği önem, sanatın diğer alanlarında da gerçekleştirdiği çalışmalar, Maltepe Belediye Tiyatrosu’nun gerçekleştirdiği uluslararası ilişkiler, düzenlediği ve katıldığı festivaller, pandemi sürecinde sanat ve kültür alanında gerçekleştirdiği başta ‘Sanata Evet’ dijital söyleşileriyle tüm sanat alanlarına verdiği destekleri gözlemlemiş ve bu nedenle Türkiye’de Yılın Sanat Dostu Belediye Başkanı Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a verme kararı almıştır” İfadelerine yer verildi.

Başkan Ali Kılıç'ın ödülünü Maltepe Belediye Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Kubilay Erdelikara aldı. Ödül töreninde ayrıca Avrasya Tiyatrolar Birliği'nin başkanı Aleksandr Kniga’ya da ‘Uluslararası Tiyatro Ödülü’ verildi.

Göksenin Aktaş / İstanbul Gündemi